Photoshop İle Fotoğrafların Renklerini Canlandırma

Photoshop İle Fotoğrafların Renklerini Canlandırma

Photoshop kullanarak eski fotoğraflarınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Elinizde bulunan geçmişte kalan renksiz fotoğraflarınızı yeniden renklendirebilirsiniz. Yalnızca renksiz fotoğraflar için değil rengi soluk çıkan fotoğraflarınızı da canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Eğer elinizde bilgisayar ortamında bulunmayan bir fotoğraf var ise bu fotoğrafı bir tarayıcıdan taratıp bilgisayara aktarmalısınız.

Photoshop ile renksiz ve soluk fotoğraflarınızı nasıl canlandırabileceğinizi anlatacağız. Photoshop’ta bulunan Vibrance (Titreşim), renklerde doygunluğu ayarlar. Bu komut Hue/Saturation komutuna oldukça yakındır. Menüden Vibrance (Titreşim) ve Saturation (Doygunluk) değerleriyle oynadığınız zaman ilk bakışta aynı işlemi yapıyormuş gibi görünebilir ancak birbirlerinden oldukça farklı işlemleri gerçekleştirir.

Photoshop kullanarak eski resimlerinizi canlandırmak oldukça kolay bir işlem bu özellik ile fotoğrafları istediğiniz kadar canlandırabiliyorsunuz ancak renkleri çok fazla patlatmayınız. Belli bir dozda birkaç deneme ile tam ayarı tutturabilirsiniz. Bir örnek veremiyoruz çünkü her fotoğrafa göre ayrı işlem uygulanır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.