Photoshop ile Polaroid Fotoğraflar Nasıl Yapılır

Photoshop ile Polaroid Fotoğraflar Nasıl Yapılır

Polaroid fotoğraflar bu baskı çeşidini destekleyen fotoğraf makineleri ile çıkartılan kartlara verilen addır. Genelde şipşak fotoğraf olarak da biliniyor. Bu fotoğraf baskı türünün alt bölümünde bir boşluk bulunur. Bu boşluklara genelde çeşitli notlar tutulur. Elinizdeki fotoğrafları Photoshop programını kullanarak Polaroid görüntüsü verebilirsiniz. Yapmanız gereken aslında oldukça basit, yeni bir çerçeve oluşturmak ve uygun renkleri uygulamak, bu adımları da sırası ile detayları ile anlatacağız.

Photoshop İle Polaroid Fotoğraf Yapımı

İlk olarak uygulama yapacağımız fotoğrafı seçiyoruz. Uzunluk ve genişlik boyutları önemli. Çok fazla yatay olmasın, mümkünse kare yada kareye yakın olmasına özen gösterin.

Image -> Canvas Size adımlarını izleyin, karşınıza pencere açılacak buradan Width bölümünü 110 yapıyoruz. Height bölümünü de 130 yapıyoruz. Pixels bölümünü Percent yapmayı unutmayın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü oluşur.

 

Daha sonra fotoğrafınızın olduğu layer üzerine gelip sağ tıklayın açılan menüden Duplicate Layer seçeneğini seçin. Daha sonra yeni oluşturduğunuz layer üzerine gelip Normal olan Blend Mode seçeneğini Overlay olarak değiştirin. Daha sonra üst menüden Image -> Adjustments -> Hue/Saturation sekmesine tıklıyorsunuz. Karşınıza bir pencere açılacak bu ekranda şu ayarlamaları yapınız;

Bu ayarları yaptıktan sonra fotoğrafın son hali şu şekilde;