Photoshop ile Resimlere Logo ve Filigran Ekleme

Photoshop ile Resimlere Logo ve Filigran Ekleme

Adobe yazılımı ile görsellerinizin üzerine logonuzu veya Filigranınızı ekleyebilirsiniz. Bu sayede ilgili görselin size ait olduğunu göstermiş olursunuz. Logolar görsellere doğrudan eklenirken, filigranlar görsellere saydam olarak görselin tam ortasına eklenir. Burada sizlere en çok kullanılan 3 dosya formatını tanıtmak istiyorum, JPG, PNG, GIF formatları yaygın olarak kullanılmaktadır. Peki bu formatların birbirinden farkı nedir? Piyasada en çok kullanılan format JPG dir. Bu format sıkıştırılmış görsel olduğu için daha az alan kaplar. PNG ise görselde size saydam bölgelere izin verir. Mesela logonuz görselin tam ortasında bir yuvarlaktan oluşuyorsa diğer bölümler saydamdır. Bu nedenle görsellerde ve Web sitlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. GIF ise haraketli resimler hazırlamanıza izin verir. Peş peşe koyacağınız resimlerle değişen resimler yapabilirsiniz.

Photoshop ile Resimlere Ekleme

Logo ekleme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Programı açtıktan sonra ilk önce arka plan resmini atıyoruz. Daha sonra eklemek istediğiniz logoyu sürükleyip bırakın. Logo ekranın tam ortasına çıkacaktır.

Daha sonra logoyu istediğiniz boyuta getirin. Bunun için logonun etrafında oluşan küçük kutucukları kullanarak bunu yapabilirsiniz. Logoyu istediğiniz noktaya çektikten sonra enter tuşuna basarak resmi sabitleyebilirsiniz.

Photoshop ile Resimlere Ekleme

Burada logomuzu Filigran olarak ekleyeceğiz. Logonuzu arka plan resminin üzerine attıktan sonra istediğiniz boyuta getirin, logonuzun layer’i üzerine tıklayınız. Overlay seçeneğini seçtikten sonra Opacity bölümünde şeffaflık ayarını düşürerek istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...