Photoshop Yüze Rötuş Nasıl Yapılır

Photoshop Yüze Rötuş Nasıl Yapılır

programını kullanarak yüzünüzdeki lekelerden kurtulmak çok kolay, popüler resim işleme programıyla resimlerinizi rötuşlayın, çillerden ve sivilcelerden kurtulun! Üzerinde rötuşlar yaparak iyileştirmek istediğimiz resmimizi ’ta açarak işe koyuluyoruz. Basit bir başlangıç dersi olabilecek bu örnekte resimdeki çocuğu yüzündeki çillerden kurtararak daha farklı bir görüntüye kavuşturmanın inceliklerine değineceğiz. Elbette bu ’la yapılabilecek sayısız işten yalnızca biri.

Photoshop’ta ekranın sol tarafında bulunan araç çubuğundaki büyüteç simgesine tıkladıktan sonra işlem yapacağımız bölgeyi büyüterek işe koyuluyoruz. Üzerinde çalışacağınız yeri büyütmek çoğu zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Fakat gereğinden fazla yaklaştırdığınız resimdeki değişikliklerin bütüne nasıl yansıdığını göremeyebileceğinizi unutmamalısınız.

Yakınlaştırılmış resmi sağa ya da sola kaydırmak istediğinizde pencerenin kenarında bulunan kaydırma çubuklarına mahkum değilsiniz. Hatta bu işi yapmanın çok daha kullanışlı ve rahat bir yolu var. Klavyenizdeki boşluk tuşunu basılı tuttuğunuzda fare imleci ele dönüşecektir. Bu durumda resmi tıklamayla tutarak istediğiniz yöne kaydırabilirsiniz.

Çilleri temizlemek için kullanacağımız Healing Brush’a, yani Photoshop’un araç çubuğunda yara bandıyla simgelenen araca tıklıyoruz. İşe başlamadan önce yapmamız gereken bu aracın boyutunu, yani her tıklamanın etkileyeceği alanın büyüklüğünü belirlemek. Düzeltmek istenen noktaların büyüklüğüne uygun bir boyut seçmek oldukça önemli.

Healing Brush ile çalışırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, düzeltmede kullanılan örneğin nereden alınacağı. Bu araç, yakınlarda bir yerden bir doku alarak düzeltilecek yere uygun şekilde yapıştırmaya yarıyor. Öncelikle ALT tuşunu basılı tutarak bir tıklamayla programa örneğin alınacağı yeri gösteriyoruz.

Elinizdeki resmi düzeltmeye çalışırken tam tersine bozmamak için, örnek aldığınız yere dikkat etmelisiniz. Her tıklama için ALT tuşuyla örnek almanıza gerek olmasa da, renk farklılıklarının olduğu bölgelerde titiz davranarak doğru yerden örnek almaya çalışmakta fayda var. Az örnek almak işi hızlandırırken bozulma riskini de artıracaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk oyu sen ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir