Renksiz Bir Resmin Bir Bölümünü Renkli Yapma

Renksiz Bir Resmin Bir Bölümünü Renkli Yapma

Siyah beyaz bir fotoğrafın sadece bir bölümünü renklendirerek farklı bir stil edinebilirsiniz. Fotoğrafın yada herhangi bir resimde bir bölüme dikkat çekmek için yapılan bu çalışmayı Photoshop adlı yazılım ile kolayca yapabilirsiniz. Resmin bir kısmını renkli diğer kısmını siyah beyaz yapacağız. Tüm işlemleri sırası ile adım adım anlatacağız. Eğer yapamam zor işler gibi düşünüyorsanız yapacağınız işlemin ne kadar basit olduğunu görecek ve sizde şaşıracaksınız. Bunun için bilgisayarınızda Photoshop yazılımının yüklü olması yeterlidir. İşte yapmanız gerekenler…

Photoshop ile Siyah-Beyaz Resmin Bir Bölümünü Renklendirme

İlk olarak Photoshop yazılımını çalıştırıyorsunuz. Yazılımı açtıktan sonra üzerinde değişim yapmak istediğiniz fotoğrafı programda açın ve resmi katmanını bir kez çoğaltıyoruz, resmin katman bölümünde üzerine gelip sağ tık yapıyorsunuz açılan menüden duplicate Layer seçeneğine tıklıyorsunuz.

photoshop-dubicate-layer

Çoğalttığınız katmanı şimdi renksiz hale getireceğiz. Bunun için şu yolu izlemeniz gerekiyor. image – adjustments – desaturate seçeneğine tıkladığınızda resminiz siyah beyaz hale gelir.

photoshop-adustments-desaturate

Yine hiçbir yere tıklamadan silgi aracını seçip renklendirmek istediğiniz bölümü siliyorsunuz. Bunu yaparken resme yakınlaşmanızı öneririm, eğer profesyonel bir çalışma olsun istiyorsanız Poylgonal Lasso Tool aracını kullanarak resminizde renkli olarak kalmasını istediğiniz objeni kenarlarını çevirip öyle siliniz.

renkli-resim

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.