Resimleri İç İçe Sokma Tekniği Nasıl Yapılır

Resimleri İç İçe Sokma Tekniği Nasıl Yapılır

Adobe ile resimleri iç içe sokarak adeta bütünleştireceğiz. (Çift Pozlama) Tekniği ile iki resmi adeta bütünleştireceğiz. Burada genelde bir düşünce yada fikir bir kişi üzerinden anlatılır. Daha çok dergi kapaklarında ve reklam afişlerinde görmeye alışık olduğumuz bu durum kişinin iç dünyasını yansıtmak veya kafasının içinde neler olduğunu göstermek için kullanılabilir. Özellikle bir reklam bannerı hazırlayacaksanız bu yöntemi kullanarak kişiyi ürüne odaklanabilirsiniz. Çift pozlama tekniğinde Photoshop’un Layer ve Mask özelliklerini kullanarak bu işlemi yapacağız.

Uygulama Adımları

İlk olarak resmi Photoshop’a aktarın.

Qucik Selection Tool aracı ile ön tarafta olmasını istediğiniz görüntünün alanını seçin ve Add a Mask butonuna tıklayın.

Yeni bir Layer katmanı oluşturun ve içini beyaza boyayın bu katmanın sırlamasını en alta getirin. Son görüntü şu şekilde olacak:

Hue/Saturation aracını kullanarak resmi siyahlaştırın. Lightness aracını en koyu konuma getirin. Oluşan yeni layer katmanını ALT tuşuna basarak bir alttaki katmana mask olarak ekleyin.

Alt planda görünmesini istediğiniz resmi aktarın otomatik olarak en üstte çıkacaktır. Add a Mask butonuna tıklayıp mask oluşturun ve Brush Tool aracı ile resim üzerinde bazı bölgeleri silerek görünmesini sağlayın.

CTRL + J kombinasyonu ile son yaptığınız resim ve mask bölümünün bir kopyasını oluşturun. Esit – Fill yolunu izleyin ve use kısmını 50% Gray olarak değiştirin ve Opacity bölümünü düşürün. Katman bölümünü son hali şu şekilde olacaktır;

Resimleri İç İçe Sokma Tekniği Videolu Anlatım

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir