Resimleri İç İçe Sokma Tekniği Nasıl Yapılır

Resimleri İç İçe Sokma Tekniği Nasıl Yapılır

Adobe ile resimleri iç içe sokarak adeta bütünleştireceğiz. (Çift Pozlama) Tekniği ile iki resmi adeta bütünleştireceğiz. Burada genelde bir düşünce yada fikir bir kişi üzerinden anlatılır. Daha çok dergi kapaklarında ve reklam afişlerinde görmeye alışık olduğumuz bu durum kişinin iç dünyasını yansıtmak veya kafasının içinde neler olduğunu göstermek için kullanılabilir. Özellikle bir reklam bannerı hazırlayacaksanız bu yöntemi kullanarak kişiyi ürüne odaklanabilirsiniz. Çift pozlama tekniğinde ’un Layer ve Mask özelliklerini kullanarak bu işlemi yapacağız.

Uygulama Adımları

İlk olarak resmi Photoshop’a aktarın.

Qucik Selection Tool aracı ile ön tarafta olmasını istediğiniz görüntünün alanını seçin ve Add a Mask butonuna tıklayın.

Yeni bir Layer katmanı oluşturun ve içini beyaza boyayın bu katmanın sırlamasını en alta getirin. Son görüntü şu şekilde olacak:

Hue/Saturation aracını kullanarak resmi siyahlaştırın. Lightness aracını en koyu konuma getirin. Oluşan yeni layer katmanını ALT tuşuna basarak bir alttaki katmana mask olarak ekleyin.

Alt planda görünmesini istediğiniz resmi aktarın otomatik olarak en üstte çıkacaktır. Add a Mask butonuna tıklayıp mask oluşturun ve Brush Tool aracı ile resim üzerinde bazı bölgeleri silerek görünmesini sağlayın.

CTRL + J kombinasyonu ile son yaptığınız resim ve mask bölümünün bir kopyasını oluşturun. Esit – Fill yolunu izleyin ve use kısmını 50% Gray olarak değiştirin ve Opacity bölümünü düşürün. Katman bölümünü son hali şu şekilde olacaktır;

Resimleri İç İçe Sokma Tekniği Videolu Anlatım

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir