Resimleri Toplu Olarak Boyutlandırma Programı

Resimleri Toplu Olarak Boyutlandırma Programı

Fotoğrafları toplu olarak boyutlandırma uygulaması, Resimleri topluca boyutlandırma indir. Sürekli güncellenen internet sitesi sahibiyseniz ya da sosyal ağlara sık sık görsellerinizi yüklüyorsanız sisteminizdeki resimleri toplu olarak yeniden boyutlandırmak için mutlaka çeşitli yazılımlardan faydalanıyorsunuz demektir. Windows işletim sistemlerinde görselleri yeniden boyutlandırmak için kullanılabilecek birçok yazılım mevcut. Fakat Windows’un dokunmatik ekrana sahip bir işletim sistem kullanıyorsanız ya da ’li bir sahibiyseniz resimleri toplu olarak yeniden boyutlandırmak için Metro arayüzüyle uyumlu bir uygulamadan faydalanmak isteyebilirsiniz. Windows işletim sistemlerinde resimleri toplu olarak yeniden boyutlandırmak için ImageSmaller adlı uygulamayı deneyebilirsiniz.

ImageSmaller Nasıl Kullanılır

ImageSmaller uygulamasını kullanmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebileceğiniz ImageSmaller uygulaması oldukça sade bir arayüze sahip. Uygulamayı sisteminize yükledikten sonra Başlangıç ekranına erişin ve çalıştırın. “Folder” butonuna tıklayarak dosya yöneticisini görüntüleyebilirsiniz. Yeniden boyutlandırmak istediğiniz görsellerin bulunduğu klasöre girip alt kısımda yer alan “Select this folder” seçeneğini kullanın. Klasördeki tüm fotoğraflar çalışma alanına dahil edilecektir.

Dosyaları yeniden boyutlandırmak için üç farklı parametre kullanılabiliyor, ilk olarak görsel için “ Width” seçeneğinden yeni yükseklik değeri belirleyebilirsiniz. Görselin en boy oranına uygun şekilde genişlik değeri de düşürülecektir. “Max Height” seçeneği ile görsele yeni genişlik değeri belirlenebiliyor, görselin en boy oranına paralel olarak yükseklik değeri de otomatik seçiliyor. “Max Size” seçeneği ise görsel için maksimum dosya boyutu değeri seçmenizi sağlıyor, görselin kalitesi bu değere ulaşabilmesi için düşürülüyor.

Replace Orignal” seçeneği yeni görselin orijinalinin yerini almasını sağlıyor. Görsellerin ilk halini saklamak istiyorsanız yeni dosyaların kaydedileceği farklı dizini “Save to” seçeneğinden belirleyebilirsiniz. Görselin EXIF bilgilerini saklamak için “Leave”, için “Not Leave” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Görselleri döndürmek için ise uygulama arayüzünde sağ üst bölümde yer alan “Not Rotate” seçeneğini “Rotate” olarak değiştirip döndürme yönünü belirlemeniz yeterli olacaktır.

Replace Orignal” seçeneği yeni görselin orijinalinin yerini almasını sağlıyor. Görsellerin ilk halini saklamak istiyorsanız yeni dosyaların kaydedileceği farklı dizini “Save to” seçeneğinden belirleyebilirsiniz. Görselin EXIF bilgilerini saklamak için “Leave”, silmek için “Not Leave” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Görselleri döndürmek için ise uygulama arayüzünde sağ üst bölümde yer alan “Not Rotate” seçeneğini “Rotate” olarak değiştirip döndürme yönünü belirlemeniz yeterli olacaktır.

ImageSmaller Uygulaması İndirme Linki
https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/imagesmaller/9wzdncrdhnw4

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar