Revo Uninstaller ile İstenmeyen Programlar Nasıl Kaldırılır

Revo Uninstaller ile İstenmeyen Programlar Nasıl Kaldırılır

Windows’dan bir program kaldırmaya çalıştığınızda bazen işlem yarım kalır ve program kalkmaz, bazen de program kalkar fakat kayıt defterinde ve birçok dizin içerisinde programla ilgili atıklar kalır. Revo Uninstaller bu gibi sorunları çözebilecek bir araçtır.

Programı ilk defa çalıştırdığınızda bilgisayarınızda yüklü programların listelendiği bir ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız. Revo Uninstaller ile bir programı kaldırmak için önce ana pencerede kaldırmak istediğiniz programın simgesi üzerine farenizin sağ düğmesiyle tıklayın ve “Kaldır” komutunu seçin.

Yeni açılacak pencerede kaldırma işlemi ile ilgili Yerleşik, Makul, Güvenli ve Özelleştirilmiş ayarlarından birisini seçebilirisiniz. Her bir seçenek temizlik işleminin ne kadar derin yapılacağı ile ilgili bir seviyeye karşılık geliyor. Seçiminizi yaptıktan sonra “İleri” düğmesine tıklayın.

İleri düğmesini tıkladıktan sonra Revo Uninstaller önce kaldıracağınız programla ilgili analizler yapıyor daha sonra kaldıracağınız programın Uninstaller’ini çalıştırıyor. Uninstaller açılınca programı normal yollardan kaldırır gibi sihirbazın adımlarını takip ederek kaldırın. Tekrar Revo Uninstaller’in penceresine döndüğünüzde “İleri” seçeneğine tıklayın.

Revo Uninstaller, kaldırdığınız programın Unintaller’inin görevini tamamlamasının ardından bilgisayarınızı tarayacak ve geride kalan artıkları araştıracaktır. Tarama işlemi bittikten sonra sonuçları görüntülemek için tekrar “İleri” seçeneğine tıklayın.

Listeye eklediğiniz şarkılar otomatik olarak sıkıştırılarak karşı tarafın önbelleğine kaydediliyor. Bu işlem 1 dakikaya yakın sürüyor, yani siz ilk şarkıyı dinlerken sonraki 5 şarkı yüklenmiş olabiliyor. Siz şarkıyı ileri sarar, durdurur veya değiştirirseniz karşı tarafta da aynı değişiklik gerçekleşiyor. 25 şarkıyı doldurursanız yenilerini ekleyebilmek için birkaç şarkı silmeniz gerekiyor.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir