rundll32.exe Hatası Nasıl Düzeltilir

rundll32.exe Hatası Nasıl Düzeltilir

rundll32.exe hatası ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Sıklıkla karşımıza çıkan Windows işletim sisteminin en meşhur hatalarından bir tanesidir. rundll32.exe dosyası önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için bu dosyanın bozulmaması ve silinmemesi gerekiyor. rundll32.exe sistemden kaldırmanız halinde bilgisayarınızda yüklü olan programlar çalışmayacak sistem sık sık hata verecektir. rundll32.exe Hata Mesajı; Windows C:\Windows\Rundll32.exe dosyası bulamıyor, silinmiş veya eksik gibi hatalar veriyorsa bu sorun, kayıp veya bozuk bir Rundll32.exe dosyası nedeniyle veya bu soruna bir virüs de neden olabilir. Bazı virüsler bu sık kullanmakta ve kullanıcıları aldatmaktadır.

Windows XP rundll32.exe Hatasını Düzeltme

Windows XP’de bu sorunu düzeltmek için Windows XP CD-ROM’unu sürücüye yerleştirin, daha sonra Başlat ve Çalıştır seçeneğine tıklayınız. Açılan pencereye “expandE:\i386\rundll32.ex_ c:\windows\system32\rundll32.exe” yazıyorsunuz ve sorununuz düzelmiş oluyor. Burada E, CD ROM sürücünüzün harfi C ise Windows’unuzun yükü olduğu kısmı belirtmektedir. Eğer bir değişiklik söz konusu ise bunu kendinize göre değiştiriniz. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatınız.

Windows Vista rundll32.exe Hatasını Düzeltme

CTRL + ALT + DELETE tuş kombinasyonlarını aynı anda basınız ve Görev Yöneticisini çalıştırınız. Üst sekmeden İşlemler seçeneğine tıklayınız ve açılan listeden rundll32.exe işlemlerini göreceksiniz gereksiz olanları kaldırın Driver sürücülerinizin bazıları bu dosyayı kullanıyor olabilir bu tip bir durumda ise yüklü olan driver sürücünüzü kaldırıp yerine en son güncellenmiş versiyonunu indirip yükleyiniz. Biraz karmaşık geldiyse aşağıdaki programı kullanarak bu sorunu halledebilirsiniz.

Windows 7 rundll32.exe Hatasını Düzeltme

Windows 7 deki rundll32.exe hatasının çözümü için bir çok yöntem bulunmakta ancak bu işlemler bir çok kullanıcının kafasını karıştırdığından şimdi size ücretsiz bir program tanıtacağız. İlk olarak aşağıdaki linkten programı indiriyorsunuz ve programı çalıştırıyorsunuz. Programda bulunan Scan yani tara butonuna tıklıyorsunuz ve bilgisayarınız taranmaya başlıyor. Daha sonra Fix (hepsini onar) butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Wise Registry Cleaner Free:

http://www.wisecleaner.com/soft/WRCFree.exe

Her Şeyi Denedim Fakat Olmadı Ne Yapmalıyım

Yapmanız gerekenleri doğru bir şekilde yaptınız fakat olmadı. Sisteminizde virüs olmadığını var sayarak anlatıyoruz çünkü virüs olması halinde ne yaparsanız yapın aynı sorunlar tekrar başlayacaktır. Bunun için en iyi yöntem iyi bir Antivürus programı ve güvenlik programları ile sisteminizi taratmanız gerekiyor. Eğer halen rundll32.exe hatası alıyorsanız. Sağlam bir bilgisayardan C:\Windows\System32 altına bulunan rundll32.exe‘yi bir flash bellek yardımı ile kendi bilgisayarınıza atınız. Sisteminiz kopyalama yapmaya izin vermediyse bunu Güvenli Mod altında yapmalınız. Güvenli moda girebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve açılırken sürekli olarak F8 tuşuna basınız. Açılan ekrandan güvenli Mod ile başlat seçeneğini seçeceksiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.