Sabit Diskinizdeki Tüm Bilgileri Tamamen silme

Sabit Diskinizdeki Tüm Bilgileri Tamamen silme

Bir diskten silinen herhangi bir veri çeşitli yazılımlarla kolayca geri getirilebilir. Bir gün sabit diskinizi elden çıkarmanız gerekirse ve şifrelerinizin, kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini istemiyorsanız geri gelmeyecek şekilde silmeniz gerekir. Bu iş için aşağıda sizinle paylaştığımız link ile programı bilgisayarınıza indirip işleme başlayabilirsiniz.

DBAN bulduğu herhangi bir sabit diskin içerisinde tüm bilgileri tamamen yok eder. Kullanmak için boot edilebilir bir disket veya USB hazırlamak gerekiyor. Bu iş için önce flash diskinizi USB yuvasına yerleştirin ardından programı çalıştırın. Açılacak pencereden “Install” seçeneğine tıklayın. Diskin boş olmadığı ve tüm verilerin silineceği uyarısı gelirse devam etmek için “Evet” düğmesine tıklayın.

Bir önceki aşamada hazırladığınız flash diski bilgisayarınıza takın ve gerekiyorsa sisteminizi bir USB’den boot edilebilecek şekilde ayarlayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemin sonunda bilgisayarınızda yer alan tüm diskler içlerindeki bilgiler bir daha geri getirilemeyecek şekilde silinecektir.

https://sourceforge.net/projects/dban/files/dban/