Sağlıklı Dizüstü Bilgisayar Kullanımı Nasıldır

Sağlıklı Dizüstü Bilgisayar Kullanımı Nasıldır

Dizüstü bilgisayarı sağlık kullanımı nasıldır? kullanırken nasıl durmalıyız? Dizüstü bilgisayarlar dilediğiniz her yerde çalışmanıza ve oyun oynamanıza olanak sağlıyor, ama dizüstülerin gelişigüzel kullanımı ne yazık ki sağlığınız için bazı riskler teşkil ediyor. Dizüstünüzü alıp koltuğunuza çekilmeden önce uyarılarımıza göz atmanızda fayda var.

Dizüstü bilgisayarınızı mümkün olduğu sürece masa üstünde kullanın. İsimlerini aksine, dizüstü bilgisayarlar dizlerinizin üstünde kullanım için pek de uygun değildir. Diz üstünde uzun süreli kullanım sonucu bilgisayarın sperm hücrelerini öldürdüğü kanıtlanmış durumda. Ayrıca bilgisayarı koyduğunuz bölgede aşırı terleme de meydana gelebiliyor.

Dizüstünüzü kısa süreli kullanıyorsanız ve dizlerinizin üstünde kullanmak zorundaysanız, sırtınızı yaslayabileceğiniz bir koltuğa oturun. Bileklerinizi mümkün olduğunca bükmemeye, düz tutmaya çalışın. Tuşlara basarken bilgisayarı sallamayın. Ekran açısını boynunuzu en az bükmenizi gerektirecek şekilde ayarlayın.

Dizüstünüzü uzun süreli ve sürekli olarak kullanıyorsanız ekranı göz hizasına yükseltmeniz gerekir. Bunun için kitap, kutu gibi herhangi bir destek kullanabilirsiniz ama biz profesyonel dizüstü stantlarını (dock station) tavsiye ediyoruz. Ekranı yükseltince harici bir klavye ve fare de kullanmanız gerekecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...