Sağlıklı Dizüstü Bilgisayar Kullanımı Nasıldır

Sağlıklı Dizüstü Bilgisayar Kullanımı Nasıldır

Dizüstü bilgisayarı sağlık kullanımı nasıldır? kullanırken nasıl durmalıyız? Dizüstü bilgisayarlar dilediğiniz her yerde çalışmanıza ve oyun oynamanıza olanak sağlıyor, ama dizüstülerin gelişigüzel kullanımı ne yazık ki sağlığınız için bazı riskler teşkil ediyor. Dizüstünüzü alıp koltuğunuza çekilmeden önce uyarılarımıza göz atmanızda fayda var.

Dizüstü bilgisayarınızı mümkün olduğu sürece masa üstünde kullanın. İsimlerini aksine, dizüstü bilgisayarlar dizlerinizin üstünde kullanım için pek de uygun değildir. Diz üstünde uzun süreli kullanım sonucu bilgisayarın sperm hücrelerini öldürdüğü kanıtlanmış durumda. Ayrıca bilgisayarı koyduğunuz bölgede aşırı terleme de meydana gelebiliyor.

Dizüstünüzü kısa süreli kullanıyorsanız ve dizlerinizin üstünde kullanmak zorundaysanız, sırtınızı yaslayabileceğiniz bir koltuğa oturun. Bileklerinizi mümkün olduğunca bükmemeye, düz tutmaya çalışın. Tuşlara basarken bilgisayarı sallamayın. Ekran açısını boynunuzu en az bükmenizi gerektirecek şekilde ayarlayın.

Dizüstünüzü uzun süreli ve sürekli olarak kullanıyorsanız ekranı göz hizasına yükseltmeniz gerekir. Bunun için kitap, kutu gibi herhangi bir destek kullanabilirsiniz ama biz profesyonel dizüstü stantlarını (dock station) tavsiye ediyoruz. Ekranı yükseltince harici bir klavye ve fare de kullanmanız gerekecektir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir