Sahte Antivirüs ve Güvenlik Yazılımları Nasıl Anlaşılır

Sahte Antivirüs ve Güvenlik Yazılımları Nasıl Anlaşılır

İnternet ortamında antivirüs programı kullanmadan gezinmek sisteminizi intihara sürüklemektir. Bu durumu fark eden uyanıklar sahte antivirüs ve casus yazılım tespit etme programları piyasaya sunuyorlar. Kullanıcılar bu programları bilgisayarlarına yüklediği anda casus yazılımları temizlemenin aksine sistem tamamen başkalarının kontrolüne geçer. Eğer internet bankacılığı kullanıyor, e-ticaret veya alışveriş yapıyorsanız kolayca dolandırılırsınız. Bilgisayarınızın hızlı çalışabilmesi içinde iyi bir güvenlik yazılımına ihtiyacınız var.

İnternette çokça bulunan sahta güvenlik yazılımlarından kendinizi korumalısınız. Güvenlik yazılımları konusunda bilgi sahibi olmayan kullanıcılar daha kolay kandırılıyor. Ücretsiz yazılımların ücretli versiyonlarını fake edilmiş versiyonlarını bilgisayarına yükleyen bir çok kullanıcı yine aynı şekilde çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmaktadırlar.

Özellikle en sık karşılaşılan durum ise internette gezinirken otomatik olarak açılan bir sayfa bilgisayarınızı hızlı bir şekilde tarar ve size bilgisayarınızda bir çok zararlı yazılım olduğunu söyler. Ücretsiz olarak şu programı yükleyerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz şeklinde uyarı gelir. Çok büyük bir ihtimal ile bu sahte bir işlemdir. Yani tamamen görsel bir kandırmacadır. Çünkü internet tarayıcınız ile bilgisayarınıza virüs taraması yaptıramazsınız. Bunun için küçükte olsa sisteminize bir yazılım yüklemeniz gerekiyor. DijitalTeknoloji.Net web adresi olarak size güvenilir ve en çok kullanılan online olarak tarama yaptırabileceğiniz bazı internet adresleri:

Kaspersky: http://www.kaspersky.com/virusscanner
Trend Micro: http://housecall.trendmicro.com
Symantec: http://security.symantec.com
Panda Software: http://www.pandasoftware.com/products/ActiveScan.htm
Bitdefender: http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html
eTurst: http://www3.ca.com/securityadvisor/virusinfo/scan.aspx
McAfee: http://us.mcafee.com/root/mfs/default.asp
Nod32: http://www.eset.com/tr/home/products/online-scanner

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar