Sisteminizde istemediğiniz Programlar Kurulmasın

Sisteminizde istemediğiniz Programlar Kurulmasın

Bilgisayarınıza sizin istemediğiniz yazılımların kurulmasını istemiyorsanız bunu önlemek elinizdedir. Ücretsiz üçüncü parti uygulama kurulumunu engelleme programı sayesinde programlar içerisinde saklanan toolbar gibi programların kurulumunu önleyebilirsiniz. Farkında olmadan sisteminize yüklenen bu yazılımlar internetten indirdiğiniz programların içerisinde siz farkında olmadan geliyor. Özellikle kullanıcıyı farklı sitelere yönlendirmesi ve istemediği reklamları karşısına çıkartan bu yazılımlar sizleri zararlı web sitelere dahi yönlendirmektedir. Bu işlemi yapacak yazılımın ismi Unchecky adlı ücretsiz yazılımdır.

Unchecky Programı Tanıtımı

Engelleme programı Kurulumunu yaptıktan sonra arka planda çalışacak olan uygulama herhangi bir program kurulumu sırasında karşınıza gelecek olan üçüncü parti yazılım kurulum tekliflerini algılayacaktır ve sizi bunlara karşı koruyacaktır. Bu tip yazılımlar siz kurulumu biran önce tamamlamak için ileri butonuna tıklarken istemsiz bir şekilde kurmuş olursunuz. Yazılım kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kurulum sırasında bulunması zor yerlere gizlenmiş bu tür istenmeyen programları kurdurtan onaylı kutucukları kaldırır.

Yazılımı kullanmak için kurulum gerekiyor çünkü bu sayede bilgisayara yüklenen tüm kurulumları takip altına alabiliyor. Yazılım sisteminize fazla bir yük oluşturmuyor. Programın Türkçe dil desteği olması kullanımını kolaylaştırıyor.
Basit bir mantıkla çalışan yazılım, program kurulumları sırasında kullanıcılara sunulan üçüncü parti yazılım tekliflerine ait onayları kaldırıyor. Daha sonrada seçme imkanına tabi ki sahipsiniz, örneğin bir seçim yaptığınızda yada kaza ile seçtiğiniz takdirde yazılım sizi uyaracaktır. Sisteminizde istemediğiniz şekilde İnternet Tarayıcınızın ana sayfasını değiştirme, varsayılan arama motorunu değiştirme, istenmeyen yazılımları bilgisayarınıza yükleme gibi birçok sorunu beraberinde getiren istenmeyen yazılımları önlemektedir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir