Tablet PC Fiyatları

Tablet PC Fiyatları

Tablet bilgisayarların fiyatları ürünün marka, donanım ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Yeni kullanıcılar veya daha önce bilgisayar dünyasına bir şekilde giriş yapmış fakat tablet PC’lerle ilgili henüz çok bir bilgi sahibi olmayanlar için bir rehber hazırladık. Makalemizde tablet bilgisayarlar ile ilgili yüzeysel bilgiler edinebilir, marka ve fiyatlar bulabilir, kıyaslamalar edinebilirsiniz. İşte Tablet PC fiyatları;

Tablet bilgisayar satın alırken ilk önce yapmanız gereken kullanma amacınızı belirlemek olmalıdır. İnternet, oyun, ofis yazılımları, eğlence şeklinde kategorilere ayırırsak kendinize uygun kategorileri belirleyiniz ve bu kategoriye uygun bir Tablet PC tercih ediniz. Tablet PC’ler daha çok internet ve sensörleri nedeni ile oyun oynamak amaçlı tercih ediliyor.

İOS İşletim Sistemli Tablet PC Fiyatları:

Piyasada en çok rağbet gören Tablet PC hiç şüphesiz ki Apple’ın ürettiği iPad, bu tablet PC’de işletim sistemi olarak Apple’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi olan İOS işletim sistemi kullanılmıştır. İOS işletim sistemi Windows ile uyumlu değildir. Yani Windows işletim sisteminde kullandığınız program ve oyunları İOS işletim sisteminde kullanmazsınız. İOS işletim sisteminde kullanabileceğiniz çok geniş bir yazılım ağı bulunmaktadır. İstediğiniz her araç için ücretli ve ücretsiz yazılımlar bulabilirsiniz. Bunun için Apple Store’yi ziyaret edebilirsiniz. İOS işletim sistemi ile ofis dokümanları oluşturabilir, açabilirsiniz. Çizim yapmanıza imkan veren yazılım daha çok eğlence amaçlı kullanılır.  iPad Tablet PC’lerin 16GB, 32GB ve 64GB depolama alanlarına sahip ve 1200TL başlangıç fiyatı ile kullanıcıya sunuluyor.

Tablet PC’lerde işletim sistemi oldukça önemli, piyasada toplam satılan tablet PC sayısına bakacak olursak en çok satılan işletim sistemi Android oluyor. Android işletim sistemi Google arama motorunun düşük donanım özellikli cihazlar için geliştirdiği ücretsiz bir işletim sistemidir. Ancak bir tarafta da Microsoft gibi bir dev bulunmaktadır. Ve tablet PC’ler için Windows işletim sistemi geliştirmiştir. Piyasada Windows işletim sistemli Tablet bilgisayarlar bulunmaktadır.

Windows İşletim Sistemli Tablet PC Fiyatları:

Windows işletim sistemi diğer işletim sistemlerine göre çok daha hantaldır. Çok daha fazla RAM, İşlemci ve Alan kullanır. Bu nedenle piyasada satılan Windows işletim sistemli Tablet PC’ler donanım olarak çok daha yüksek özelliklere sahiptir ve buda fiyatına yansıtılmıştır. Windows işletim sistemli Tablet PC’ler 1000TL ve üzeri fiyatlara satılmaktadır.

Android İşletim Sistemli Tablet PC Fiyatları:

Andorid işletim sistemi en yüksek özellikteki tablet PC’lerden tutunda en düşük özellikteki cihazlarda dahil kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise başta ücretsiz oluşu ve arkasında Google gibi bir devin bulunmasıdır. Android işletim sistemi yalnızca Tablet PC’lerde değil aynı zamanda akıllı cep telefonlarında da en çok tercih edilen işletim sistemi olmayı başarmış durumdadır. Ülkemizde Android işletim sistemine sahip ’nin fiyatı 150TL’dir. Bu Android işletim sisteminin kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Tablet PC’lerde donanım özellikleri kadar cihazın ekran boyutu fiyatı büyük oranda etkilemektedir. Fiyat, depolama alanı, işlemci ve RAM fiyatta en büyük etkeni oluşturmaktadır. Android işletim sistemli Tablet PC’lerin ortalama olarak 600TL – 700Tl aralığında bir fiyata sahip. Eğer bu fiyatı üzerinde bir Tablet PC tercih ederseniz donanım özellikleri bakımından yüksek bir cihaz tercih etmişsiniz anlamına geliyor. Tabi marka faktörünü de unutmayalım.

Android işletim sistemi ile ofis yazılımları kullanabilir, çizim tasarım amaçlı yazılımlar kullanabilir veya oyun oynayabilirsiniz. Google’nin uygulama mağazası oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Android işletim sistemi alamaya karar verdiyseniz kendinize bir ekran boyutu belirleyin ve bütçenize uygun bir tane seçiniz. Hemen hemen her Tablet PC üreten markada Android işletim sistemli bir Tablet PC bulmanız mümkün.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar