Telnet ve SSH istemcisi Programı İndir

Telnet ve SSH istemcisi Programı İndir

Ücretsiz ve alanında başarılı bir yazılım olan PuTTY ile Raw, Telnet, Rlogin, SSH ve Seri porta bağlanmak için kullanılan hızlı ve başarılı bit yazılımdır. Açık kaynak kodlu olması ve yazılımın ücretsiz olması büyük avantaj sağlıyor. PuTTY programı genellikle Linux, Unix tarzı işletim sistemlerine SSH protokolü üzerinden bağlantı yapmak için kullanılıyor. Telnet bağlantılarını başarıyla yapması nedeni ile genelde tercih sebebidir.

PuTTY Programının Özellikleri

PuTTY, İnternet üzerinden güvenli bağlantılar yapmanızı sağlar. Kurulum gerektirmeyen popüler bir SSH, Telnet istemcisi olan program ile Web tasarımcılar, programcılar ve ağ yöneticileri için tasarlanmıştır. Özellikle bu alanda yeni olanlar için kullanımı kolay hale getirilmiş olan yazılım ile başarılı bağlantılar yapabilirsiniz. Belirgin basitliğine rağmen, PuTTY yapılandırıla bilirliği yüksek bir istemci ve bağlantıları, oturumları, SSH güvenlik özelliklerini ve hatta pencere görünümlerini değiştirmenizi sağlayan çok sayıda seçenekler içermektedir.

PuTTY

PuTTY ile Uzaktaki Sunucuya Bağlanma

PuTTY programını indirdikten sonra çift tıklayarak programı doğrudan çalıştırabilirsiniz çünkü kurulum gerekmemektedir.
Host Name (or IP address) kısmına gelerek bağlanacağınız sunucunun adını (site ismi .com gibi) veya ip adresini (255.255.255.255) vb. yazıp Open düğmesine basmanız sunucunuza bağlanmak için yeterlidir. Bu aşamadan sonra karşınıza terminal ekranı çıkacaktır. Size giriş bilgilerinizi, kullanıcı adı ve şifrenizi sırası ile soracaktır. Şifre bölümünde dikkat etmeniz gereken ise yazarken ekranda bir işaret çıkmıyor. Yani sizin yazdıklarınız aslında yazılıyor sadece ekranda size herhangi bir işaret gösterilmiyor.

Şifrenizi yazdıktan sonra karşılama mesajı görünür bu mesajda en son hangi ip adresi ile ne zaman bağlandığınızın bilgisi gösterilir. Bu mesajın amacı sizin kontrolünüz dışında herhangi birisinin sunucuyla bağlantı kurup kurmadığını öğrenmektir.

PuTTY İndirme Linki

http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • asd:Adını değiştir sonra sil....
  • Emre:Çalışmıyor bu yöntemle yapınca tam ekran oluyor yi...
  • Onur:Teşekkür ederim.İlk yöntem işe yaradı....
  • Zeynebim:2 yıl oldu açamıyorum face mi yardımcı olur musunu...
  • yuksel:hedef bul klasörünün altındaki proxy ile başlayan ...
  • orhan:yusuf.ersoy5457@gmail.com arkadaslar bu hesabın kı...
  • Orhanalaz:Şifremi unuttum tvitira giriş yapamiyirum...
  • GaribanBabası:1- sağ altta bulunun internet erişimi simgesine sa...