Toplu Resim Boyutu Ayarlama Programı

Toplu Resim Boyutu Ayarlama Programı

Picture Resizer adlı ücretsiz ve kullanımı oldukça basit bu programla resimlerinizi toplu bir şekilde boyutlandırmak artık çok kolay. Resimlerinizi internete yüklemek istediğinizde boyutlarını küçültmek veya istediğiniz bir boyuta ulaştırmak için tek tek uğraşmanıza artık gerek yok tek bir hareketle bütün resimlerinizi aynı boyuta getirebilirsiniz. Sadece 400KB boyutunda olan bu programı bilgisayarınıza indirmek sadece birkaç saniye sürüyor. Kullanması da indirmesi kadar kolay olan programı en alt düzeyden üst düzeye kadar herkes kullanabilir.

İlk olarak yapmanız gereken şey programı indirmek oluyor. Aşağıda kullandığınız işletim sistemine uygun olan linke tıklayarak programı bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Daha sonra boyutunu değiştirmek istediğiniz resimleri tıpkı resimde olduğu gibi programın üzerine sürüklüyorsunuz ve program otomatik olarak resimlerin boyutunu değiştiriyor. Peki istediğiniz boyutta resimleri nasıl ayarlayacaksınız. O’da çok kolay dikkat ettiyseniz programın ismi PhotoResize400 burada 400 rakamı çok önemli programın üzerine sağ tıklıyorsunuz açılan menüden “Yeniden Adlandır” seçeneğini seçiyorsunuz ve istediğiniz rakamı giriyorsunuz yani resmin genişlik değerini girmiş oluyorsunuz. Eğer resimlerin genişliğini 300 olarak ayarlamak istiyorsanız programın adı PhotoResize300 olmalıdır.

DijitalTeknoloji.Net olarak sizlere yardımcı olmaya çalıştık şimdi ise resimleri hem boyutlandırıp hem de çözünürlüğünü yani kalitesini ayarlamayı göstereceğiz. Eğer programın ismini “PhotoResize400Q50” şeklinde değiştirirseniz resim genişliği 400 kalitesinide %50 olarak düşürmüş olacaksınız.

Programın ismini “PhotoResize400N” şeklinde değiştirirseniz hem boyutunu değiştirmiş hem de resmi netleştirmiş olacaksınız. Takıldığınız yerde mutlaka sorularınızı bu sayfada sorunuz DijitalTeknoloji.Net yetkililerinden biri size mutlaka cevap verecektir.

İndirme Linkleri:

PhotoResize400.exe (389kB) – 2000, XP, Vista, ve Win7.

PhotoResize400.exe (465kB) – 64bit Windows İşletim Sistemleri için

http://www.rw-designer.com/picture-resize

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.