Toplu Resim Düzenleme Programı İndir

Toplu Resim Düzenleme Programı İndir

Fotoğraflarınızı veya bilgisayarınızda bulunan diğer resimleri toplu olarak düzenleme imkanına sahipsiniz. Özellikle internete yüklemek istediğiniz fotoğrafları belli bir boyuta getirmek istediğinizde tek tek uğraşmak yerine toplu bir şekilde boyutlandırma yapabilir veya fotoğraflarınıza belli bir efekt uygulayabilirsiniz. Özellikle resimlerinize logo eklemek istediğinizde tek bir hamle ile toplu bir şekilde tüm resimlerinize ekleyebilirsiniz.

Photoscape adlı ücretsiz resim düzenleme programı sizlere bu kolaylığı sağlıyor. Eğer bilgisayarınızda Photoscape programı yüklü değilse ilk iş indirme linkini kullanarak Photoscape programının son sürümünü bilgisayarınıza indirip kurmalısınız.

Photoscape indirme Linki: http://www.photoscape.org/ps/main/download.php

Photoscape programının kolay bir arayüze sahip olması ve Türkçe dil desteğinin bulunması programı oldukça kullanışlı hale getiriyor. Photoscape programını ilk çalıştırdığınızda karşınıza çıkan ekranda Toplu Düzenleyici simgesine tıklıyorsunuz.

Toplu düzenleme ekranının sağ üst kısmında bulunan ekle butonuna tıklayarak istediğiniz klasör altındaki fotoğrafları seçtikten sonra  butonuna tıklıyorsunuz. Böylece fotoğraflarınız programın ekranına gelecektir. Toplu düzenleme yapmak istediğiniz tüm fotoğraflarınızı ekledikten sonra programın orta kısmından listenizi kontrol edebilirsiniz.

Şimdi gelelim fotoğraflarınıza eklemek istediğiniz efekt veya kırpa işlemlerini nasıl yapacağınıza, yapmanız gereken sağ kısımda bulunan Ev sekmesinden boyutlarını ayarlamak, eğer boyutlarda değişiklik yapmak istemiyorsanız Filtre sekmesine tıklıyorsunuz ve burada resimlerinize istediğiniz gibi efektler ekleyebilir değişiklikleri de anında orta ekrandan görebilirsiniz. Program Türkçe olduğundan herhangi bir zorluk çekmeyeceksiniz.

Fotoğraflar üzerinde yapmak istediğiniz düzenlemeleri bitirdikten sonra tümünü dönüştür butonuna tıklıyorsunuz daha sonra karşınıza kayıt ekranı çıkıyor. Bu ekrandan kayıt yapacağınız klasörü seçebiliyor, fotoğrafların adlarının ne olacağını ayarlayabiliyor ve resimleri hangi görüntü formatı ve kalitede kaydetmek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı kaydederken gerekli seçimleri yaptıktan sonra, son olarak kaydet butonuna tıklıyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.