Ubuntu 8.1 Çıktı

Ubuntu 8.1 Çıktı

Canonical gurubu Ubuntu Linux dağıtımının en son sürümünü piyasaya çıkıyor. Ubuntu Linux 8.10 indirmeye başlayablirsiniz. Yeni sürümle beraber gelecek özelliklerle Ubuntu yükselişini sürdürmeye devam edeceğe benziyor.

null

-Ubuntu Linux 3G mobil bağlantı desteği de sunacak. Böylece kullanıcılar kablosuz ağ ve cep telefonu ağı arasında çabucak geçiş yapabilecek.

-Yeni sürüm sadece bir USB bellek yardımıyla yüklenebilecek. Bu özellikle Netbook sahipleri için hayati bir kolaylık sağlayacak.

-Ubuntu 8.10 ile bilgisayar sahipleri, misafir kullanıcı hesapları açarak kendi özel bilgilerinin başkaları tarafından görülmesinin ve değiştirilmesinin önüne geçebilecek. Tıpkı Windows’da yeni kullanıcı hesabı açmak gibi

-GNOME’un en güncel sürümü 2.24’le beraber geliyor: Yeni chat istemcisi, dahili zaman göstergesi, Ekiga 3.0 görüntülü ve sesli konferans aracı ve daha birçok yenilik.

-Artık Ubuntu Linux’un ücretsiz olduğunu bilmeyen yoktur ama biz yinede hatırlatalım aşağıdaki linke tıklayarak hemen ücretsiz edinebilirsiniz.

Ubuntu 8.10 Desktop Edition’ı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum (6 Yorum)

 1. AKiF dedi ki:

  Açık kaynak kodlu işletim sistemi program yazmak için daha uygun ve öğreticidir. Microsoft ulaşılmasını zorlayarak para kazanmaya uğraşırken unuttuğu birşey var ki, bilgi paylaşılmak içindir.

 2. TOLGA dedi ki:

  Türkçe bu işletim sistemi birde niye açıkkaynak kodlu haberi olan varmı

 3. levent dedi ki:

  Bu kullanım alanına göre değişir. Yeni başlıyorsan Pardus kullan derim %100 türkçe Pardusta yardım alabilecegin gruplarda var. Ubuntuda sıkıntılar yaşayabilirsin. Her ikiside bedava :D Bence Pardus

 4. oztan dedi ki:

  Pardus mu? Ubuntu mu?

 5. admin dedi ki:

  ubuntu kurulan cd indiriyorsun indirdiğin dosya zaten iso dosyası nero yada bir başka program yardımıyla cd çekiyorsun Kalıbı diske yazdır seçenegini seçerek cd çekmeyi unutma tabi birde hız ayarı var 16X den daha hızlı çekersen linux çalışmaz. cd bu şekilde hazırlanıyor. Önemli bir ayrıntı daha normal yüklemeyi yaparsın zaten ama windows ile beraber kullanıcaksan onun için ayrı adımlar gerekiyor….

 6. ömer dedi ki:

  ya arkadaşlar ubuntuyu indirdim ama nasıl kurucam

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.