Ücretsiz CD/DVD Silme Programı

Ücretsiz CD/DVD Silme Programı

Piyasada pek çok CD / DVD yazdırma programı mevcut, bunlardan en meşhuru ise hiç şüphesiz Nero’dur. Pek çok ücretsiz alternatifi de mevcut fakat bu yazılımların büyük çoğunluğu çok büyük alanlar kaplamaktadır. MB olarak boyutları da büyük olduğundan internetten indirmek uzun bir bekleyişe neden olduğu gibi sisteminize de ayrıyeten bir yük oluşturur. Çünkü CD veya DVD’nizi silecekseniz bir diğer tabirle format atacaksanız bu yazılımlara ihtiyacınız var ancak tüm bu işlemleri hızlı bir şekilde başaran oldukça başarılı şekilde yapabilen Active@ DVD Eraser adlı program ile CD veya DVD’nize format çekebilirsiniz.

Active @ DVD Eraser programı ile diskinizdeki eski verileri silmek için DVD-RW, DVD + RW ya da CD-RW optik medya oynatıcıya ihtiyaç vardır.

Active @ DVD Eraser programı içerisinde iki silme yöntemi mevcuttur:

Hızlı Silme – bir sürücü boş ortamı olarak disk görür, böylece diskin yapıları sürücüsü düzeyde değiştirilir.
Tam Sil (Güvenli yöntemi) – Tüm verileri sonsuza kadar temizler bu işlem ilkine göre çok daha uzun sürer.

dvd_eraser_main

Active @ DVD Eraser Programının Kullanımı

Programın kullanımı oldukça basit, programı çalıştırdıktan sonra karşınıza küçük bir pencere açılacak ve işaretlenebilir iki kutu çıkacaktır. Bunlar;

Perform full-erase, very slow (perform quick erase if option not selected)

Eject media after erasing completed successfully

Bunlardan ilkini seçerseniz program CD veya DVD’nize tam format atacaktır. İkincisini seçerseniz silme işlemi bittikten sonra optik sürücünüz diskinizi çıkartacaktır. Son olarak ise ERASE MORE! Butonuna basmanız yeterlidir.

Active @ DVD Eraser İndirme Linki

http://www.ntfs.com/dvd_eraser.htm

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.