Ücretsiz Driver Yedekleme Programı

Ücretsiz Driver Yedekleme Programı

Bilgisayarınızın driverlarını ücretsiz olarak yedekleyebilirsiniz bu sayede bilgisayarınıza format çektiğinizde driverları tekrar yüklemekte sorun yaşamayacaksınız. Ücretsiz dağıtılan bu yazılım sayesinde diskleriniz kaybolsa dahi örneğin ekran kartı drivernızı kaybettiğinizde bilgisayarınızın kasasını açmanız gerekir veya dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız kullandığınız modele uyumlu aramak zorundasınız, yedeklerinizi alarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bu program sayesinde sürekli yeni bir CD takmanıza gerek kalmayacak ve tek bir adımda tüm driverlarınızı tanıtmış olacaksınız.

Yapmanız gereken ilk iş aşağıdaki linke tıklayarak tamamen ücretsiz olarak dağıtılan bu programı indirip bilgisayarınıza kurmalısınız. Programı yüklemesi oldukça basit burada bir sorunla karşılaşmazsınız.

Windows 7, Vista ve XP (tüm sürümler ve servis paketleri) için

Windows’un 64-bit ve 32-bit sürümleri için tam destek

http://small.drivermax.com/soft/dmx/drivermax.exe

Programı indirip yükleme işlemini bitirdikten sonra sıra driver yedeklemeye gelelim programı açtığınızda ilk iş olarak “ and restore” sekmesine tıklayınız. daha sonra karşınıza çıkan listeden “Dirver backup” tıklıyorsunuz ve program bilgisayarınızı taramaya başlar ve size bilgisayarınızdaki tüm donanımları listeler yani Windows ile otomatik tanımlanan driverlerde listelenir bunu düzeltmek için ise aynı pencerede bulunan “Setting” butonuna tıklayınız ve karşınıza çıkan pencerede “Show windows default drivers” sekmesini kaldırın bu sayede yedeklemeye gerek olmayan Windows ile gelen otomatik driverlerin yedeğini almanıza gerek kalmaz.

Yeni listenizin tamamını seçtikten sonra next düğmesine tıklayarak bir sonraki adıma geçiniz. Program yedek almak istediğiniz driverlerın kayıt adresini soracaktır, kaydetme adresini seçtikten sonra program driverlarınızı yedeklemiş olacaktır. Tebrikler driverlarınızı yedeklediniz.

Şimdi sıra geldi yedeklediğiniz driverlerı bilgisayarınıza geri yüklemeye geldi. Programın  ana menüsüne ulaştıktan sonra “Restore drivers from backup” sekmesine tıklıyorsunuz. İçeri aktarma sihirbazını başlatmış olacaksınız ve bir sonraki adımda karşınıza çıkan ekranda daha önce yedeğini aldığınız driver dosyasını yerini göstermelisiniz. Karşınıza çıkan yeni ekranda ise yedeğini aldığınız driverlar listelenecektir “Select all” butonuna tıklayarak tüm driverları seçebilirsiniz. Next butonuna basarak adımları geçebilirsiniz. ve çıkan sorulara Yes butonuna basarak geçiniz program bilgisayarınızı gerektiği yerlerde yeniden başlatacaktır ta ki tüm driverları kurana dek bu işlem devam edecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • serdar:Arkadaşlar burada nano teknolojisi hakkında bir ma...
  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...
  • SAHRA pat:Hesabim kapatıldı yardımcı olun...
  • nedim:Peki bunun tam tersini yapan bir eklenti var mı? Y...
  • İlker Ergün:Müthiş çözüm ya. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...