Ücretsiz FLV – MP3 Dönüştürme Programı

Ücretsiz FLV – MP3 Dönüştürme Programı

Son zamanların popüler dosya formatlarından biri olan FLV dosyalarınızı MP3 formatına bu ücretsiz olarak sunulan program ile çevirebilirsiniz. Program İngilizce fakat çok kolay bir ara yüze sahip bu yüzden FLV dosyalarınızı MP3 formatına çevirirken hiç zorlanmayacaksınız. FLV genellikle video sitelerine yükleniyor. Burada beğendiğiniz bir videonun müziğini MP3 olarak almak istediğinizde imdadınıza bu ücretsiz yazılım yetişiyor. İlk yapmanız gereken beğendiğiniz videoyu bilgisayarınıza indirmek ve daha sonra indirip yüklediğiniz FLV to MP3 Converter adlı programı çalıştırmak olmalıdır. Daha önce ücretli olan bu yazılım şuan ücretsiz olarak dağıtılıyor. FLV to MP3 Converter adlı bu yazılım yalnızca FLV değil MP4, MPG, MOV gibi videoları MP3, WMA, WAV, OGG ve FLAC ses dosyalarına dönüştürebiliyor.

Bu arada en çok merak edilen dosya formatlarından da bahis edelim Kullanıcılar kullandıkları dosya formatlarının anlamlarını bilirlerse daha iyi hareket edebilirler;

FLV: Adobe Flash programı ile kullanılmak üzere tasarlanmış internet Video dosyasıdır. görüntü kalitesi düşük olmasına rağmen internette sıkça kullanılmaktadır.

MP4: Mpeg-4 sıkıştırması kullanan Film veya video parçasıdır. genelde internet sitelerinde veya bazı cep tipi mp4 oynatıcılarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. çoğu zaman görüntü kalitesi düşüktür.

MPG: MPG yada MPEG in kısaltılmış halidir. Eski tip video dosyalarıdır. zamanla bunnu yerini Divx ve Xvid almıştır.

MOV: Apple firması tarafındna üretilmiş film dosyasıdır. Mevcut video oynatıcılarla izleyemiyorsanız en yeni Quick Time playeri yüklemeniz gerekir.

MP3: Sıkıştırılmış Ses ve müzik dosyasıdır. mp3 uzantısı birçok ses programı ile açılabilir.

WMA: Media Player ile oynatılabilen müzik dosyasıdır.

WAV: Wave(dalga) kelimesinden türetilmiştir. Ses dalgası anlamına gelir. Bu dosyayı dinlemek için Media Player veya Winamp kullanabilirsiniz.

OGG: Sıkıştırılmış video dosyasıdır. Güncel video oynatıcılarla açılabilir. Uygun codec paketi yüklendikten sonra media player ile izlenmesi mümkündür.

FLAC: Mp3 gibi sıkıştırılmış ses dosyasıdır. Açmak için en kolay yol Videolan kullanmaktır. gerekli codec bu programla birlikte çalıştığı için extra codec yüklemek gerekmez. Gelişmiş bir Codec paketi yüklediyseniz Media Player veya Winamp ile açabilirsiniz.

FLV to MP3 Converter İndir