Ücretsiz Notepad Alternatif Programlar

Ücretsiz Notepad Alternatif Programlar

Notpad metin editörünün ücretsiz alternatiflerini DijitalTeknoloji.Net takipçileri için en çok kullanılan ve kullanışlı metin editörlerini bir araya getirdik. Bu editörler yardımı ile kısa yazılar oluşturabilir, internet siteleri geliştirebilir, farklı uygulamalar için bu zengin metin editörlerini kullanabilirsiniz. Windows’un kendi içerisinde bulunan Not Defteri kullanışlıdır fakat artık çoğu durumda çok yetersiz kalmaktadır. İleri düzeyli HTML, CSS, JavaScript, PHP, PERL, SQL, Delphi, C++ ve diğer programlama dillerinde çalışmalar ve düzenlemeler yapabileceğiniz gelişmiş bir not defteri olan bu ücretsiz alternatifleri denemelisiniz;

Ücretsiz Notepad Alternatifleri

Glass Notepad

Glass Notepad, En güzel metin editörlerinden bir tanesidir. En güzel özelliği şeffaf olmasıdır. Video veya benzer uygulamaları alt planda çalıştırırken üst tarafta metin editörünüzle sorunsuz işlemlerinizi yapabilirsiniz. Windows Vista ve Windows 7 ile uyumlu çalışan program, Fonts seçeneğinden farklı fontlarda ve farklı renklerde yazı yazabilme, tarih, saat, semboller ekleyebilme, kelime, harf sayacı, Farklı kaydet (Save As) seçeneğinde .txt dışında .bat, .rtf, .html, .cs, .cpp gibi uzantılarla kaydetme, Text align (left-right-center), font-wrap gibi html&RTF ‘i hedefleyen opsiyonlar, Find&Replace özelliği bulunuyor.

Glass Notepad İndir

PSPad Editor

PSPad Editor Microsoft Windows işletim sistemleri için evrensel bir ücretsiz not defteri editörüdür. PSPad bir HTML metin editörüdür. Metin farklılıkları(80 çeşit dosya tipi) hece kontrol seçeneği, şifreli yazım ve daha birçok özellik PSPad ile beraber geliyor. PSPad kolay kullanımı ve Türkçe dil desteği ücretsiz bir metin editörü arayan bilgisayar kullanıcıları için ideal bir programdır. PSPad programı ile Ftp bağlantısıyla dosyalarınızı direk internetten düzenleme imkanı verir. Renkli vurgulamayı dosya türüne göre otomatik olarak ayarlanır.

PSPad Editor İndir

TinyEdit Text Editor

TinyEdit Text Editor ücretsiz metin editörlerinden biride TinyEdit Text Editor programıdır. kullanımı kolaydır ve 26′dan fazla kod desteği sunar. Çoklu doküman arayüzü, sınırsız geri al yapabilme, güçlü arama ve değiştirme özelliği bulunan programların bir çok popüler programlama dili ile düzenleme yapabilirsiniz.

TinyEdit Text Editor İndir

Gedit

Gedit, Linux işletim sistemi için geliştirilen masaüstü ortamı Gnome‘ın varsayılan not defteri uygulaması olan Gedit, Linux‘un yanı sıra Windows ve Mac cihazlarda da kullanılabiliyor. Tam utf8 desteği, uzak dosya editleme, birçok dilde kod renklendirme, yedekleme gibi programcılıların seveceği özellikleri bulunuyor. Sekme ve eklenti desteği vermesi ise Gedit’in en önemli özellikleri arasında kabul edilebilir.

Gedit İndir

NoteTab Light 

NoteTab Light Ücretsiz sürümü yalın bir sekmeli arayüzü üzerinden aynı anda birçok belge ele alır. Görme engelli kullanıcılar ve diğer engelli insanlar için kapsamlı Erişilebilirlik Modu sunar ve UTF-8, Unicode dosyaları, hem de ANSI belgeleri destekler.

NoteTab Light İndir

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.