Ücretsiz Photoshop Alternatif Programlar

Ücretsiz Photoshop Alternatif Programlar

Ücretli olarak sunulan Adobe Photoshop programı oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak ücreti neden ile bir çok kullanıcı alternatif programlara yönelmekteler. DijitalTeknoloji.Net takipçilerine ücretsiz olarak dağıtılan programların tanıtımlarını yapmaktayız. Bu makalemizde Photoshop programına alternatif olabilecek yazılımları tanıttık, bu alternatif yazılımlar ile resimler ve fotoğraflar üzerinde istediğiniz değişikleri yapabileceğiniz gibi yeni resimlerde oluşturabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

GIMP

GIMP (GNU Image Manipulation Program) ücretsiz olarak indirip kurabileceğiniz açık kaynak kodlu olarak geliştirilen profesyonel resim düzenleme programlarına iyi bir alternatif olan GIMP alanında oldukça kaliteli bir yazılım. GIMP Photoshop’a alternatif olabilecek yazılımların en başında geliyor. GIMP ile fotoğraflarınızı ve resimleri düzenleyebileceğiniz, imaj kompozisyonları ve imaj yazarlığı yapabileceğiniz, logo tasarlayabilir, renkleri düzenleyebilir, istenmeyen resim özelliklerini silme ve resim formatlarını birbirine dönüştürme gibi daha pek çok özelliği GIMP programı ile yapabilirsiniz. Başka hiçbir ücretsiz resim editöründe bulamayacağınız birçok seçenek ve özelliğe sahip olan GIMP programını buradan indirip deneyebilirsiniz.

Gimp indirme Linki: http://www.gimp.org/downloads

Real World Paint

Real World Paint Photoshop gibi resimleri düzenlemenizi sağlayan ücretsiz bir program. RealWorld Paint yanıp sönen düğmeler veya animasyonlu forum, avatarlar gibi basit animasyonlar oluşturmak için olanak sağlar. Çoklu katman (layer) desteği sunan yazılım ile Photoshop’taki gibi bulanıklaştırma, gölgelendirme gibi çeşitli efektler uygulayabiliyorsunuz. Resimleri kırpabilir, boyayabilir, kesebilir, şeklini değiştirebilir, lekeleri kaybedebilirsiniz.

Real World Paint indirme Linki: http://www.rw-designer.com/image-editor

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar