Ücretsiz Windows Açılış Hızı Arttırma Programı

Ücretsiz Windows Açılış Hızı Arttırma Programı

Windows açılışını hızlandırmak, bilgisayarın açılışı nasıl hızlandırılır? Bilgisayarınızı hızlandırmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak Anvi Startup Booster adlı ücretsiz yazılım ile karmaşık işlemlere gerek kalmadan bilgisayarınızı sadece birkaç tıklama ile açılış hızını artırabilirsiniz. Yazılım gereksiz servisleri devre dışı bırakıyor. Sistem ayarlarını değiştirir, Ağ bağlantısını yapılandırır. Bilgisayarınızda oluşabilecek sistem arızalarına karşında sistem ayarlarını yedek alabilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Başlangıç Programlarını Optimize Etme

Windows işletim sisteminde yüklemiş olduğunuz birçok program kendisini başlangıç listesine ekler. Eğer bilgisayarınıza çok fazla yazılım yüklediyseniz bu şişmeden dolayı açılış hızınız bir hayli uzun sürebilir. Bunun nedeni ise Windows işletim sistemi boot olduğu zaman yazılımların bazı modüllerinin otomatik olarak devreye girmesinden dolayıdır. Windows açılışını hızlandırmak için yapılması gereken ise gereksiz olan yazılımları başlangıçta otomatik olarak açılmasını engellemek geliyor. Bu işlemleri

Windows Açılışı Nasıl Hızlandırılır

Anvi Startup Booster yazılımı Windows başlangıcında otomatik olarak çalıştırılır. Görev ve uygulamaları görüntüleyebileceğiniz ve yapılandırabileceğiniz yardımcı bir araçtır. Başlangıçta otomatik olarak çalışan programlardan zararlı olanları ve gereksiz olduğunu düşündüklerinizi silerek bilgisayarınızın başlangıç hızını arttırabilirsiniz.

Windows açılışını hızlandırmak için kullanabileceğiniz Anvi Startup Booster adlı yazılım kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Programı sisteminize yükledikten sonra ilk olarak sisteminiz taranır ve bilgisayarını hızlandırmak için yapılabilecekler size liste haline sunulur.

Yazılımın Arayüzünde dört farklı sekme bulunuyor. Home bölümü programın sunduğu seçeneklerin özetini sunmaktadır. Startup ve Service sekmeleri altından ise detaylı seçenekler bulunuyor.

Startup, sekmesinden Windows başlangıcında otomatik çalışan programların listesini göreceksiniz. Burada gereksiz gördüğünüz araçların başlangıçta çalışmasını tek tıklama ile engelleme imkanına sahipsiniz.

Restore, sekmesi oldukça önemli bir sekmedir. Çünkü buradan yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz. Bu sekmeden Windows başlangıcında açılmasını engellediğiniz programları ve servisleri eski haline geri getirebilirsiniz.

Anvi Startup Booster İndirme linki

http://www.anvisoft.com/startup-booster.html

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.