USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü

USB aygıtı tanınmadı hatası bilgisayar kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı hatalardan biridir. Yeni çıkan ürünler işletim sisteminizin yetersiz kalması ve çeşitli donanım sorunları bu hatalara neden olmaktadır. Gelişen donanımların çok yüksek enerjiye ihtiyaç duyması ve anakartınızın beslemesinin yetersiz kalması, Statik Elektirik, pek çok USB’e dayalı sürücünün yüklenmesi, donanım bozukluklarının yanı sıra Multimedya araçlarının kalitesizliğineden olmaktadır. Peki bu sorundan nasıl kurtuluruz.

USB Aygıt Tanınmadı Sorunun Çözümleri

Günümüzde pek çok USB aygıtını Plug and Play desteğine sahiptir. Bilgisayarınıza takmış olduğunuz cihazınız Windows tarafından tanınmıyorsa ürün USB kontrolcünüz ile uyumlu olmamasından yada sürücüsünü elle yüklemeniz gerektiğindendir.

Günümüz yongasetlerinde USB kontrolcülerindeki uyumluluk konusunda herhangi bir sıkıntı kalmadı. Fakat bazı harici USB 3.0 kontrolcülerinde çeşitli sıkıntılar çıkabiliyor. Aygıtınızın güncel sürücüsünü işletim sistemine yüklemek için ilk olarak bir USB porta bağlıyorsunuz ve Bilgisayar sekmesine sağ tık yapın açılan menüden Yönet sekmesine tıklayın ve Aygıt Yöneticisi‘ne girin burada sisteminize takmış olduğunuz aygıtınız listede görünecektir. Üzerine gelin ve sağ tık yapın Sürücü Yazılımını Güncelleştir seçeneğini tıklayın bu sayede sürücünün internet üzerinden otomatik olarak bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarlarda USB Aygıt Tanınmadı Sorunu

Bu sorun masaüstü bilgisayarlarda olduğu laptoplarda da karşılaşılan bir sorundur. Yukarıda anlattıklarımız dizüstü bilgisayarlar içinde geçerlidir ancak buna ekstra olarak bazı tavsiyelerimiz olacak, USB Aygıt Tanınmadı sorunu ile karşılaştığınızda Laptopunuzu tamamen kapatıyorsunuz. Daha sonra fişini çekiyorsunuz. Laptop‘unuzun pilini de çıkartıyorsunuz. Pili çıkardıktan sonra, Laptop‘un Power / Güç Tuşuna 5-10 saniye kadar uzunca basın birkaç dakika bekledikten sonra bilgisayarınızı açabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.