USB Disk ile Bilgisayar Sistemini Kurtarma Programları

USB Disk ile Bilgisayar Sistemini Kurtarma Programları

Bilgisayarınızda çalışan bir Antivirus programı olsa dahi zaman zaman zararlı yazılımlar koruma sisteminiz aşar ve bilgisayarınızı çalışmaz hale getirir. Daha sonra iyi bir Antivirus programı yüklemek isteseniz dahi yükleyemezsiniz ve siz bilgisayarınızı karıştırdıkça casus yazılımlar daha fazla dosyaya bulaşır. Windows işletim sisteminde silemediğiniz virüs, Malware gibi casus yazılımları USB diskinizi kullanarak Linux tabanlı kurtarma araçlarıyla kolayca tespit edip silebilirsiniz. Bilgisayarınızın açılışı esnasında işletim sisteminiz devreye girmeden bu kurtarma araçları devreye girer böylece virüsler engelleme yapamazlar.

Antivurus programları bilgisayarlara Virüs, Malware gibi casus yazılımları bulaştırmayacak şekilde tasarlanır. Ancak bulaşmış bir virüsü silmek hiçte kolay değildir. Çünkü sisteme bulaşan bir virüs özellikle de rootkit’ler işletim sisteminizin en can alıcı noktalarına yerleşirler. Hatta bazı zararlı yazılımlar güvenlik programınızın hangi zararlıları görüp hangilerini göremeyeceğinizi belirleyebiliyor. Bu nedenle Linux tabanlı bir zararlı tespit programı kullanacağız. Windows’unuzun kılcallarına kadar ineceğiz.

Size sunduğumuz Bootable Antivirüs kurtarma programları bilgisayarınıza herhangi bir yükleme yapmadan CD yada USB aracılığı ile tamamen RAM bellek üzerinden çalışan yazılımlardır.

USB’den Boot Edilen Güvenlik Programları

Bunun için piyasada birçok yazılım yer almaktadır. Biz sizlere ücretsiz ve başarılı sonuçlar verebilen birkaç tanesini seçtik, eğer isterseniz tamamınızda indirebilirsiniz. SARDU adlı yazılım ile tüm bu güvenlik araçlarını tek bir CD/DVD’de yada USB belleğinizde toplayabilirsiniz.

Kaspersky Rescue Disk 10

Kaspersky Rescue Disk işletim sisteminizi yüklemeden önce virüs taraması yapabileceğiniz ve virüsleri ortadan kaldırabileceğiniz kaliteli bir araçtır. Eğer bilgisayarınız internete bağlı ise Kaspersky Rescue Disk açıldığında zararlı yazılım veritabanını otomatik olarak güncelleyecektir. Böylece en son zararlılara karşı dahi korunursunuz.
Kaspersky Rescue Disk 10 İndirme Linki

http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/kav_rescue_10.iso

AVG Rescue CD

Yine ücretsiz araçlardan olan AVG Rescue CD’si korumasıyla sistemlerinizin sorunsuz çalışmasını sağlayın. Bu kapsamlı araç seti sistem çökmelerini onarır ve sistemlerin yeniden tam kapasitede çalışmasını sağlar. Kapsamlı yönetim aracı, virüs ve zararlı diğer yazılımlara karşı sistem kurtarma, Windows ve Linux işletim sistemlerini kurtarma, CD ve USB bellek aracılığıyla önyükleme özelliklerine sahip.

AVG Rescue CD İndirme Linki
http://www.avg.com/tr-tr/avg-rescue-cd

Avira Rescue CD

Virüslü bilgisayarı kurtarma programı olan yazılım Windows işletim sistemi açılmadığında yada zararlılar tarafından işgal edildiğinde kullanabileceğiniz bir sistem kurtarma aracıdır. Bu medyayı kullanarak veri kurtarma gibi işlemler yürütebilir, hatta format atmadan sistem kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Avira Rescue System bilgisayarınızda kayıtlı dosyalara ulaşarak bu dosyaları yedeklemenize imkan verir. En önemlisi de format atma gerekliliğini oradan kaldırır.

Avira Rescue CD İndirme Linki
http://www.avira.com/tr/download/product/avira-rescue-system

Bitdefender Rescue CD

Bilgisayar kurtarma yazılımı olan BitDefender Rescue CD bilgisayarınızın virüs nedeniyle açılmadığı durumlarda bu sorunu ortadan kaldıran bir araçtır. Programın kullandığı virüs tanımlama dosyaları programı her çalıştırdığınızda otomatik olarak güncellenir bu nedenle en son çıkan zararlılara karşı bile korunursunuz.

Bitdefender Rescue CD İndirme Linki
http://www.bitdefender.com/support/How-to-create-a-Bitdefender-Rescue-CD-627.html

SARDU (Shardana Antivirus Rescue Disk Utility)

Bu yazılım ile birden çok güvenlik yazılımını tek bir USB ya da CD/DVD aracına atmanızı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. AVG Rescue CD, Avira Rescue CD, Panda Safe CD, Trinity Rescue CD, Windows Defender Offline (WDO), BitDefender Rescue CD, Dr.Web Live CD, Kaspersky Rescue CD, Ubuntu MRT ( Malware Removal Toolkit), F-Secure Rescue CD gibi daha pek çok desteği sizlere sunmaktadır.

SARDU İndirme linki
http://www.sarducd.it/downloads.html

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.