seo dersleri

USB Portların Bazıları Çalışmıyor Nasıl Düzeltirim

USB Portların Bazıları Çalışmıyor Nasıl Düzeltirim

Bazı USB portlar neden çalışmıyor? USB portları çalıştırmak için ne yapabilirim? Bazen bilgisayarınızın USB portlarının tamamı yerine birkaç tanesi çalışmayabilir. Buna neden olan ise işletim sisteminin desteklememesi, güncelleme sonrası bozulmalar veya yüklediğini bir programın sistem dosyalarına zarar vermesi olarak gösterebiliriz. Bu sorunlarla nasıl halledebilirsiniz işte izlemeniz gereken adımlar.

Çalışmayan USB Portlarını Onarma

Eğer Portlar kasanızın ön tarafındaysa dahili bağlantıların sorunsuzca yapıldığından emin olun ve BIOS’ta bu portların aktif mi yoksa pasif mi olduğunu kontrol ediniz. Eğer portlar kasanın arka tarafında ise yani doğrudan anakarta takılı ise Windows’ta Aygıt Yöneticisi’ni açın ve USB kontrolcüyle ilgili bir rapor olup olmadığına kontrol ediniz. Sorun sürücülerin (driver) güncellenmesi veya kaldırılıp daha sonradan yeniden kurulumuyla halledilebilir.

Eğer sorun portların fiziksel hasarlarından kaynaklanıyorsa burada herhangi bir müdahale etmeniz söz konusu değildir. Böyle bir durumda PCI USB kart alarak sorununuzu halledebilirsiniz. Sorunlu USB portları yonga setiyle ilişkili değil de üçüncü parti bir kontrolünün denetimindeyse bu kontrolünün sürücüsünü güncellemek sorunu çözecektir.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner