Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Kullanılır

Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Kullanılır

Windows’un kendi özelliği olan ile uzaktaki bir bilgisayara bağlanabilir ve kontrol edebilirsiniz. Uzak Masaüstü bir ağ ve Internet üzerinden iki bilgisayarı birbirine bağlar. Bağlandıktan sonra, uzak bilgisayarın masaüstünü tam önünde oturuyormuş gibi görecek ve tüm programlarına ve dosyalarına erişebileceksiniz. işyerindeki bilgisayarınızın tüm programlarını, dosyalarını ve ağ kaynaklarını evinizdeki bilgisayarınızdan, sanki işyerindeymiş gibi kullanabilirsiniz.

İlk yapmanız gereken şey uzaktan erişime izin vermek olmalıdır. Bunu yapmak için “Başlat’a” tıklıyorsunuz. Bilgisayar sekmesi üzerinde sağ tıklıyorsunuz ve açılan menüden “özellikler’i” seçiyorsunuz. Daha sonra açılan pencereden Uzak sekmesini seçiyorsunuz. Burada “Uzak Masaüstü” altındaki seçeneklerden izin verme seçili, siz diğer seçenekten birini seçiyorsunuz. Yine aynı bölümde “Kullanıcıları Seç’i” tıklayın, “Uzak Masaüstü Kullanıcıları” iletişim kutusunda “Ekle’yi” tıklıyorsunuz. “Kullanıcıları veya Grupları Seçin” iletişim kutusunda, Arama konumunu belirtmek için “Konumlar’ı” tıklatın ve arama yapmak istediğiniz konumu seçin, “Seçilecek nesne adlarını girin” bölümünde, eklemek istediğiniz kullanıcının adını girin ve “Tamam’ı” tıklayın, Ad, Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusundaki kullanıcılar listesinde görünür. “Tamam’ı” ve ardından yeniden “Tamam’ı” tıklatın.

Uzak Masaüstü Bağlantısı kurmak için “Başlat’a” tıklıyorsunuz. Arama kutusuna Uzak Masaüstü Bağlantısı yazın ve çıkan simgeye tıklayın. Acılan pencereden seçeneklere tıklayın ve menü büyüyecektir. Oluşan yeni pencereden “Yerel Kaynaklar” sekmesine tıklayınız.

Aygıtları ve Kaynakları Yönlendirmek İçin;

Başlat‘a“tıklayın ve arama kutusunda Uzak Masaüstü Bağlantısı yazın ve tıklayın. Sonra “Seçenekler‘e” ve ardından “Yerel Kaynaklar sekmesine” tıklayın. “Yerel aygıtlar ve kaynaklar” kısmından yeniden yönlendirmek istediğiniz cihazları ve kaynakları seçiyorsunuz. “Diğer” butonuna tıklayarak yeniden yönlendirmek istediğiniz aygıtların yanındaki onay kutusunu işaretleyerek istediklerinizi seçiyorsunuz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.