Video Döndürme Nasıl Yapılır

Video Döndürme Nasıl Yapılır

çevirme işlemi nasıl yapılır? Bazı videolar yan olarak karşımıza çıkar. Özellikle cep telefonları ile çekilen videolarda bu sorunlar karşımıza çıkıyor. Çünkü telefonun kamerası dik şekilde pozisyon alır. Ancak kullanıcılar daha geniş görüntü için telefonu yan tutarlar. Telefon da izlerken ekran çevirerek izleyebilirsiniz, herhangi bir sorun çıkartmaz. Fakat aynı şey bilgisayara aktarınca olmaz. Bu nedenle videoyu istediğiniz gibi döndürüp düzgün bir şekilde izlemeniz gerekiyor. Videoyu render yaparak uzun uzun işlem yapmak yerine sadece birkaç tıklama ile bu sorunu düzeltme imkanına sahipsiniz.

VLC Media Player Kullanarak Videoları Çevirme

VLC Media Player kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan ve bilinen tüm formatları sorunsuz şekilde Codeck paketi gerektirmeden çalıştıran bir programdır. Bu program her bilgisayarda mutlaka olması gereken yazılımlardan biridir.

VLC Media Player’da videolarınızı 90 – 180 – 270 derece çevirebileceğiniz gibi serbest olarak istediğiniz açıda çevirme imkanına da sahipsiniz.

çevirme istediğiniz videoyu VLC Player ile açın. Sağ tık yapıp Araçlar menüsünden Etkiler ve Süzgeçler seçeneğine tıklayın.

Karşınıza gelen pencereden Görüntü Etkileri sekmesine tıklayın, daha sonra alt sekmede bulunan Geometri sekmesine tıklayın. Dönüşüm kutucuğuna tıklayıp 90 – 180 – 270 derece arasında seçim yapabilir, videoyu dikey ve yatay çevirebilirsiniz. Hatta ters döndürebilirsiniz. Bu sırada videonun anlık olarak nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir