Video Dosyalarına Şifre Nasıl Koyulur

Video Dosyalarına Şifre Nasıl Koyulur

Film ve videolara parola nasıl eklenir. Elinizdeki videoları bilgisayarınızda ne kadar saklasanız da bir şekilde videoya ulaşıldığı vakit kendi özel videolarınız başkaları tarafından izlenir. Eğer videolarınızın özel anlarınızın başkaları tarafından izlenmesini istemiyorsanız videonuzu bilgisayarda saklamanın yanı sıra şifrelemekte en akıllıcası olacaktır. GreenForce-Player adlı ücretsiz yazılım ile hem videolarınızı oynatabilir hem de videolarınızı şifreleyebilirsiniz. Türkçe dil desteği anında kodek güncellemeleri ile oldukça başarılı bir yazılım olan GreenForce-Player’in kullanımı ise şu şekilde…

GreenForce-Player ile Video Şifreleme

Şifrelemek istediğiniz videoyu dosyasını Dosya menüsünden seçeneğine tıklayarak çalıştırıyorsunuz. Daha sonra videoya şife koymak için DRM menüsünden Videoyu koru seçeneğine tıklıyorsunuz.

video-sifreleme

Karşınıza çıkan yeni pencereden Genel sekmesinden Ortam kutucuğunda açtığınız videonun dizinini göreceksiniz. Kaydet kutucuğundan ise parola korumalı video dosyasının kaydedileceği dizin belirlenebiliyor, bu dizini değiştirmezseniz varsayılan olarak videonun bulunduğu klasör otomatik olarak gelir. Alt kısımda ise parolayı belirlemelisiniz, yine bu kısımda ipucu bölümüne bir not yazarak parolayı hatırlamanızı sağlayabilirsiniz.

Aynı bölümde yer alan Yürütücüyü ortam dosyasına ekle seçeneğini seçerseniz videonun EXE dosyası olarak kaydedersiniz. Video GreenForce-Player kurulu olmayan sistemlerde çalışmaz.

Son zamanlarda video sitelerinin artması özellikle paylaşımların yapıldığı sosyal medya sitelerinde kişilerin özellerinin paylaşılması bir çok kişi bu tür bir önlem almaya itmektedir. Bilgisayarınızdaki özel videolarınızı mutlaka şifrelemelisiniz.

GreenForce-Player İndirme Linki

http://gfp.rrsoftware.de/

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir