Video Dosyası Nasıl EXE Yapılır

Video Dosyası Nasıl EXE Yapılır

Video dosyalarını exe yapma, videolar nasıl exe haline getirilir? Bilgisayarınızda bazı videoları çalıştırabilmek için codec paketine ihtiyaç duyarsınız. Çünkü bir çok multimedya çalıştırıcısı tüm formatları desteklemez. Bazı özel programlar hemen hemen tüm formatlardaki videoları çalıştırsalar da sürekli yeni bir dosya formatının çıkması nedeni ile bu hıza yetişemezler. Sürekli bilgisayarınıza güncel codec paketleri yüklemeniz gerekir. Ancak eğer paylaşımcı sizseniz işler biraz değişiyor. Çünkü paylaşıma sunacağınız video dosyasının ilgili codec dosyasının karşı taraftaki bilgisayarda yüklü olup olmadığını bilmezsiniz. Bazı kullanıcılar ise çeşitli çekincelerden dolayı sistemlerine codec yüklemeyi reddederler. Bu tip durumlarda sizi kurtaracak bir yöntem bulunmaktadır oda video dosyanızı codec dosyasını da içinde bulunduran bir exe dosyası oluşturmanız gerekiyor.

MakeInstantPlayer

MakeInstantPlayer adlı yazılım video ve ses dosyalarının kendi kendine çalışması için bir exe oluşturabilmektedir. Program iyi bilinen MPlayer motorunu kullanmaktadır. Program oldukça geniş bir codec yelpazesini desteklemektedir. Bunun yanı sıra paketleyici olarak ta açık kaynak kodlu Nullsoft Scriptable Install System (NSIS) sistemini kullanmaktadır.

MakeInstantPlayer programı portabledir yani kurulum gerekmez. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan yazılım hatasız çalışmaktadır. Programı çalıştırın ve Source file yazan yerdeki boşluğa tıklayın ve convert edilecek medya dosyasını seçin, EXE’nin isim ve yolunu değiştirmek için Output file kısmındaki boşluğa tıklayıp, exe Temp oynatacağı dosyaları çıkartırken bir karşılama ekranı görünsün istiyorsanız (JPG, GIF, BMP) bu kısım için Splash boşluğundan yararlanabilirsiniz. İcon kısmından ise oluşturacağınız EXE’nin ikonunu belirleyebilirsiniz. Videoyu tam ekran yada istenen boyutta gösterebilmek için seçeneklerde mevcut, tüm ayarlamalardan sonra sağ alttaki Make it butonuna tıklayıp beklediğinizde EXE dosyanız hazır hale gelecektir.

MakeInstantPlayer Programı İndir

http://mulder.brhack.net/#instplay

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.