Video Nasıl Ters Çevrilir Resimli Anlatım

Video Nasıl Ters Çevrilir Resimli Anlatım

Dijital kameralar ve cep telefonları ile çektiğiniz videolar cihazı ters çevirdiğinizde yada yan tuttuğunuzda görüntüyü ekranda düz gösterir ancak bu videoyu daha sonradan izlemek istediğinizde görüntün yan kaydedildiğini görürüz. Cihazınız küçük olduğundan ekranı yan çevirerek izlemek sorun olmayacaktır ancak Televizyondan izlemek istediğinizde, bilgisayara aktardığınızda veya internete yüklemek istediğinizde bu ekranları yan çeviremezsiniz. İşte bu tip bir durumda video görüntüsünü ters çevirmeniz gerekiyor. Bu makalemizde ücretsiz bir program ile bir videoyu nasıl yan çevirebileceğinizi anlatacağız.

İlk olarak kendinize ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan Avidemux programını ediniyorsunuz. Bu linke tıklayarak Video Kesme, Düzenleme ve Çevirme Programı edinin.

Video Nasıl Çevrilir

Size verdiğimiz link aracılığı ile Avidemux programını indirip bilgisayarınıza yükledikten sonra Avidemux programını çalıştırın ve düzenlemek istediğiniz videoyu programın üstüne sürükleyip bırakın ve düzenlemeye başlayabiliriz.

Sol tarafta bulunan Video Format bölümünde bulunan Filter seçeneğine tıklıyorsunuz.

Avidemux-video-cevirme

Filter seçeneğine tıkladıktan sonra resimdeki pencere karşınıza çıkacak buradan alt kısımda bulunan ROTATERotate the image by 90/180/270 degrees” seçeneğine tıklıyorsunuz ve küçük bir ekranda Angle bölümü karşınıza çıkacak, buradan 90 degrees, 180 degrees veya 270 degrees seçeneklerinden birini seçip OK butonuna tıkladığınızda sağ tarafta bulunan Active Filters menüsü altına işleminizi geldiğini göreceksiniz.

Avidemux-video-cevirme-rotate

Ana pencereden Preview butonuna tıkladığınızda işleminizi görebilirsiniz. Programın ana menüsüne döndüğünüzde yaptığınız işlemi yansımamış şekilde göreceksiniz bu nedenle şaşırmayınız. Videoyu kaydettiğinizde yaptığınız filtreleme işlemi yansımış olacaktır. Eğer isterseniz [A] ve [B] imleçlerini kullanarak videonun sadece bir kısmını düzenleyebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir