Videolar Masaüstü Arka Planı Olarak Nasıl kullanılır

Videolar Masaüstü Arka Planı Olarak Nasıl kullanılır

Birçok kullanıcı Windows işletim sistemlerinde yer alan DreamScene özelliği hakkında bilgi sahibi değil. DreamScene videoları masaüstü arka planı olarak kullanmak için ilk olarak Windows Vista Ultimate Edition ile hayatımıza girdi. Windows 7 işletim sisteminde devre dışı bırakılmıştı fakat üçüncü parti bazı araçlarla etkinleştirilebiliyordu. Windows 8 işletim sisteminde de videoları masaüstü arka planı olarak kullanmak için yine bir yazılımdan yardım almak gerekiyor. Windows işletim sistemleri için faydalı araçlar hazırlayan StarDock firması adlı yazılımıyla DreamScene özelliğini Windows 8’de etkinleştirmeyi sağlıyor. ile masaüstüne özel efektler eklemek, animasyonlu görseller seçmek ve videoları masaüstü arka planı olarak kullanmak mümkün.

DeskScapes kırkın üzerinde özel efekti masaüstü arka plan ve videolu arka planlara uygulayabiliyor. Siyah / beyaz, ayna, kağıt dokusu, sepya, gökkuşağı, gece görüşü, tuval dokusu gibi efektler program bünyesinde mevcut. Varsayılan olarak yalnızca bir adet DreamScene video dosyası ve bir miktar dinamik ile hibrit içerikler var. WinCustomize internet sitesinden daha fazla masaüstü arka plan görseli indirilebiliyor. WinCustomize internet sitesinden herhangi bir dosyayı indirip genişlettikten sonra “.dream” uzantılı dosyaya çift tıklamanız yeterli olacaktır.

DreamMaker adlı başka bir araç ile kendi tasarımlarınızı da oluşturabiliyorsunuz. Bu araç ile video dosyanızı içeren DreamScene dosyaları oluşturabilir ve bu dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. DeskScapes ile videoları masaüstü arka planı olarak kullanmak için yazılımı çalıştırın, sistem tepsisinde beliren yazılım simgesine sağ tıklayıp “Settings” seçeneğine tıklayın. “Folder” sekmesini görüntüleyin, “Add” butonunu kullanın, karşınıza gelen pencereden video dosyanızı içeren dizine erişin ve dosyayı seçip “OK” butonuna tıklayın. Video DeskScapes arayüzünde belirecektir.

Yazılımda görüntü kalitesi ve performans konusunda kullanıcılara ayar yapabilme imkanı sunulması beğenimizi kazandı. Bu sayede görece eski donanımlara sahip olan bilgisayarlarda da performans kaybını büyük ölçüde önleyerek işletim sistemini özelleştirme imkanı sağlanıyor. “Detect best setting for this Computer” seçeneğine tıklayarak bilgisayarınız için en iyi ayarın yazılım tarafından tespit edilmesini sağlayabilirsiniz. Yazılım ile simgelerin transparanlık oranını düzenleyebileceğinizi de belirtelim.

DeskScapes İndirme Linki
http://www.stardock.com/products/deskscapes/downloads.asp

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir