Videolardaki Müzikleri Kaydeden Ücretsiz Ses Programı

Videolardaki Müzikleri Kaydeden Ücretsiz Ses Programı

Ekranda çalan herhangi bir müziği yada sesi kaydetme işlemi nasıl yapılır. Örneğin bir Web sitesinde izlediğiniz bir videonun bir parçasında dinlediğiniz müzik çok hoşunuza gitti, yada bir film izliyorsunuz o sırada çalan şarkıyı kesip almak istiyorsunuz. Tüm videoyu indirip sesleri kesip biçmek bir çözüm ancak çok uzun bir süreç olacaktır. Daha pratik bir yol gerekiyor. İşte burada daha önce tanıttığımız ses programı olan Audacity ile yapacağız. Görseller ile desteklediğimiz ve Türkçe dil desteği olması nedeniyle kullanırken zorluk yaşamayacağınız kaliteli bir yazılımdır.

Audacity ile Ekrandaki Sesleri Kayıt Etme

Audacity programını aşağıdaki link yardımıyla indirip yükleyiniz. İsterseniz Portable sürümünüde indirerek yüklemeden hemen çalıştırma imkanına sahipsiniz. Karşınıza ana ekran çıktığı zaman ilk iş ses driverınızı seçip mikrofon bölümünü Hoparlör olarak değiştirmeniz gerekiyor. Böylece ses girişi o an ekranınızdaki videonun sesi yada çalan müzik olacaktır.

Audacity-ekran-goruntusu

Kayıt ayarlarını uygun şekilde ayarladıktan sonra sıra geldi kaydı başlatmaya, ana ekranın üst bölümünde play ve kayıt butonlarını göreceksiniz. Tıkladığınız an kaydetme işlemi başlayacaktır. Oldukça basit bir işlem, resmi incelerseniz kırmızı ile belirtilmiş olan butonlardır.

Kayıt işlemini tamamladınız sıra geldi oluşturduğunuz ses dosyasını MP3 olarak kaydetmeye, MP3 dışında farklı bir talebiniz varsa listeden seçebilirsiniz. Biz yaygın olarak MP3 kullanıldığı için bu örneği kullanıyoruz.

Yukarı bölümde yer alan Dosya > Ses ver… sekmesine tıklayın ve açılan menüde Dosya adı kısmına isim yazdıktan sonra Kayıt türü bölümünden MP3 dosyaları seçeneğini seçiyorsunuz.

Audacity-ses-kaydetme

 

Audacity-ses-kaydetme-mp3-yapma

Audacity adlı yazılım en başarılı Ücretsiz ses düzenleme programıdır. Çok kanallı ses düzenleme ve ses kaydetme yazılımı olan bu yazılım WAV, AIFF, OGG ve MP3 ses formatlarını destekler. Plug-In desteğine sahiptir ve program uyguladığınız işlemler için sınırsız geri alma seçeneği bulunuyor. Ses kesme işlemi sayesinde istemediğiniz bölümleri atabilirsiniz. Ses karıştırma işlemi yapabilir, kaydı hızınıdırabilirsiniz.

Audacity İndirme Linki
http://www.audacityteam.org/download/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Zehra:Merhabalar benim telefonum format oldu YouTube kan...
  • Muhammed polat:Sizde varmı bu fotoğraf makineden almak istiyorum...
  • Muhammed polat:Nereden aldınız acaba bilgi verebilir misiniz yada...
  • Nurcan:Hesabimi sildim şimdi geri alamıyorum...
  • Mahmut KüRDÜ:Hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum lütfen ç...
  • efe:bazı filmleri otomatik almıyor. diyelim 300 filmin...