VLC Player ile Video Kısaltma ve Dönüştürme

VLC Player ile Video Kısaltma ve Dönüştürme

, nasıl yapılır? VLC Player pek çok video formatını destekleyen ve sürekli yeni çıkan kodekleri takip ederek kendisini güncelleyen hızlı ve kullanışlı bir medya oynatıcısı programıdır. VLC Player kullanıcılara videoları yüksek ses ve kalitede izleme imkanı sunar. Bunların yanı sıra daha pek çok hizmet sunan VLC Player ile video formatlarını değiştirebilir ve videolarınızı istediğiniz gibi kesip düzenleyebilirsiniz. Üstelik Türkçe dil desteği bulunan ve kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılan VLC Player tüm bu hizmetlerden yararlanırken size hiç zorluk çıkartmaz.

İşlemi

VLC Player programını çalıştırıyorsunuz ve kaydedilecek yeni videonun hedef klasörünü belirliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şu şekilde, üst menüden Araçlar / Seçenekler / Giriş ve Kodlayıcı / Çözücü / Dosyalar kısmına geliyorsunuz ve buradan Gözat butonuna tıklayarak hedef klasörünüzü seçiyorsunuz. Üst menüdeki görünüm sekmesi altında gelişmiş denetimleri seçiyoruz.

VLC-Player

Kırpma işlemi yapacağınız videoyu açıyorsunuz ve yukarıdaki resimde Ok işareti ile gösterilen bölgede kırpma yapılacak başlangıç noktasına geliyorsunuz ve ardından kırpmak için kayıt butonuna tıklıyorsunuz. Videoyu bitirmek istediğiniz yere geliyorsunuz ve bitirmek istediğiniz yere gelip tekrar kırmızı butona tıklayarak durduruyorsunuz. Kaydedilen video daha önce seçtiğiniz hedef klasöre kayıt oluyor.

VLC Player ile Video Formatı Dönüştürme

Özellikle internete video yüklerken yada cep telefonu, multimedya oynatıcı cihazlara video atarken uygun formatta video atmak gerekiyor. İşte but tür durumlar için ekstra bir programa ihtiyacınız yok çünkü VLC Player bu içi hızlı bir şekilde halledebiliyor. VLC Player programını çalıştırıyorsunuz ve üst menüden Ortam / Dönüştür / Kaydet yolunu izleyerek video ekleme bölümünü göreceksiniz. Ekle butonu ile de bir video ekleyin ve ardından pencerenin sağ alt bölümünde Dönüştür Kaydet butonuyla bir hedef klasör ve format belirleyin ve dönüştürme işlemini başlatın. İşlem bittiğinde yeni videonuz belirttiğiniz hedef klasörde hazır olacaktır.

VLC Player İndirme Linki

http://www.videolan.org/vlc/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar