Web Kamerası İle Nasıl Video Kaydedilir

Web Kamerası İle Nasıl Video Kaydedilir

Web Kamerası ile video kaydetme programı, web kamera ile video nasıl çekilir? İnterneti olan hemen hemen her kullanıcının web kamerası da mutlaka olmaktadır. Dizüstü bilgisayarlarda tümleşik olarak gelen Web Kameralar ile çevirim içi anlık mesajlaşma programları üzerinden genelde görüntülü konuşmalar yaparız ancak bu kameralar ile video kaydı yapamayız. Çünkü bunu yapabilmek için ekstra bir programa ihtiyacınız var. SMRecorder adlı ücretsiz yazılım ile görüntülü görüşmeler dışında video kayıt işlemleri yapabileceğiniz kullanıcı dostu bir yazılımdır.

SMRecorder Programı Nasıl Kullanılır

Öncelikle yazılımı çalıştırıp New Project butonuna tıklayın ve Capture Type bölümünden Camera Vi­deo’yu seçin. Video Input menü­sünden web kameranızı, Audio Input menüsünden mikrofonunuzu belirleyin. Save Path bölümü videonun kaydedileceği dizini ayarlama­nızı sağlıyor. Duration menüsü ile kayıt süresini belirleyebilirsiniz, depolama alanınız elverdiği sürece sınırsız video kaydı da yapabilirsiniz. Audio Settings sekmesi altında ses kalitesi ile ilgili düzenleme yapma olanağı mevcut. OK butonunu kullanarak kayıt işlemini başlatabilirsiniz, kaydı durdurmak için Ctrl + P tuşlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

SMRecorder web kamera ile video kaydı dışında masaüstü ekran gö­rüntüsünü kaydetme imkanı da su­nuyor. Ekran görüntüsünü kayde­debilmek için Capture Type menüsünden Desktop Video seçeneğini seçin. Capture Size bölümünden ekranın tamamının kayda dahil olmasını ya da kaydın ekranın yalnızca bir bölümünü içermesini sağlayabilirsiniz. Ekran görüntüsü kaydını ses­li yapmak için “Auido Input” bölümünden mikrofonunuzu seçmeyi unutmayın. Video Settings ve Auido Settings sekmeleri altında video ve ses kalitesine doğrudan etki edecek düzenlemeler yapmak mümkün.

Yazılımın bir diğer işlevi de MP3 formatında ses kaydı yapabilmesi. Ses kaydı için Capture Type bölümünden Desktop/Microphone Sound’u seçmeniz gerekiyor. General sekmesindeki Auido Input menüsün­ den mikrofonunuzu, Save Path bö­lümünden kaydın yapılacağı dizini ve File Size Limit menüsünden ka­yıt süresini belirleyebilirsiniz. Hide window on recording seçeneği ka­yıt sırasında yazılım penceresini gizlemeyi, Open containing folder after finish seçeneği kayıt tamamlandığında kayıt dosyasının bulunduğu dizinin açılmasını ve Play media file after finish kayıt tamamlandığında dosyanın oynatılmasını sağlıyor.

SMRecorder İndirme Linki

http://www.video2down.com/smrecorder.php

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar