Webcam Satın Alma Rehberi

Webcam Satın Alma Rehberi

diğer bir ismiyle webkamera veya internet kamerası olarak da adlandırılıyor satın alırken nelere dikkat etmelisiniz sizler için bir rehber hazırladık. Piyasada bir çok kamera modeli bulunmakta şekil ve özellik bakımından birbirinden farklı bir çok model bulunmakta, seçenekler bu kadar çok olunca karar vermek zor DijitalTeknoloji.Net olarak birçok ürün satın alma rehberlerinde belirttiğimiz gibi öncelik olarak ihtiyacımızı belirlemeliyiz.

Bir taşla iki kuş misali eğer evinizde mikrofonunuz yok ise piyasada bir çok modelde webcam ve mikrofon bir arada sunuluyor ve bu sayede ekstradan mikrofon masrafı etmemiş olursunuz. Piyasada birbirinden değişik modellerin arasındaki farklılıklar ise tabi ki görüntünün kalitesi, kullanılan renk miktarı, video sinyalinin aktarım hızı ve saniyede çekilebilen kare sayısı gibi veriler ön planda tutulmalıdır.

MSN, Skype ve video sitelerine kısa süreli videolar paylaşıyorsanız 320 x 240 piksel veya 640 x 480 piksel bir Webcam işinizi görecektir. Ancak tam tersi yüksek çözünürlüklü işer yapacaksanız uzaktan toplantılara katılmak, videolu konferanslar verecek veya uzaktan eğitim alacaksanız en az 1280 x 1024 piksel çözünürlüklü kamera almalısınız.

Webcam’lerin üzerinde bulunan ışıklara dikkat etmelisiniz bunlar birçok webcam’de kullanışsız olurlar ışık miktarı ayarlanabilir hatta kapatılabilmelidir aksi durumda ışık gözünüzü alacaktır.

Satın alacağınız webcam’ın yapısı önemli nereye monte edecekseniz monitör üzeri masa kenarı veya ayaklı bir modelle duracağı konumu önceden belirlerseniz bu sizin için seçim yaparken nasıl bir tercih yapacağınız konusunda bir fikir oluşturur.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir