Windows 10 Başlat Menüsünü Özelleştirme Nasıl Yapılır

Windows 10 Başlat Menüsünü Özelleştirme Nasıl Yapılır

işletim sisteminde Microsoft kullanıcılardan aldığı geri bildirimler doğrultusunda klasik Başlat menüsünü Modern arabirimi öğeleriyle harmanlayarak tekrar kullanıma sundu. Yeni Başlat menüsü iki bölümden oluşuyor; menünün sol kısmında Windows 7 Başlat menüsündeki standart öğeler yer almakta. Sağ kısmında ise Windows 8 Modern arabirimine hayli benzeyen bir kısım bulunuyor. Başlat menüsü şık ve işlevsel olmakla kalmıyor, aynı zamanda diğer Windows versiyonlarına kıyasla geniş özelleştirme seçenekleri sunuyor. Bu ipucumuzda sürümünde Başlat menüsünü nasıl özelleştirebileceğinizi anlatacağız.

Windows 10 Başlat Menüsünü Düzenleme

Windows 10 işletim sisteminde ekran boyutunuz ve kullanım alışkanlıklarınıza uyacak şekilde Başlat menüsünü kolayca yeniden boyutlandırabiliyorsunuz. Başlat menüsünü yeniden boyutlandırmak için fare imlecini Başlat menüsünün köşesine sürükleyin ve sol tuşa basılı tutarak yukarı ya da aşağı doğru kaydırma yapın. Bu şekilde menüyü yeniden boyutlandırabileceksiniz, kutucuklar da Başlat menüsü boyutuna göre otomatik düzenleniyor.

Windows 8’de olduğu gibi Windows 10 Başlat menüsündeki kutucuklara da yenilerini ekleyebilir, kutucukları kaldırabilir veya yeniden boyutlandırabilirsiniz. Yeni bir kutucuk oluşturmak için Başlat menüsünde ilgili uygulamaya sağ tıklayın ve “Başlangıç Ekranına Sabitle” butonunu kullanın. Kutucukları sürükle bırak yöntemiyle yerleşimi düzenleme olanağınız var. Kutucuklara sağ tıklayıp “Başlangıç’tan Kaldır” tıklayarak Başlat menüsünden kaldırabilirsiniz.

Windows 10’da tıpkı Windows 8’de olduğu gibi Başlat menüsü arka plan rengini özelleştirebiliyorsunuz. Başlat menüsü arka plan rengini değiştirmek için boş bir alanda sağ tıklayın ve “Kişiselleştir” seçeneğine girin. Karşınıza gelen “Renkler” başlıklı pencerede dilediğiniz rengi seçin. Renk yoğunluğu alttaki çubuktan ayarlayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...
  • Kübra:Ağ bağlantısı başarısız diyor yardım edin lütfen...
  • admin:Bu kodu ekleyeceksiniz....
  • Murat:Merhaba, ben "www" olmadan yani siteadi.com şeklin...
  • melisa:meraba ben melisa çam benim e posta adresim melisa...
  • dwran:teşekkür ederim...
  • Gamze:Denedim olmuyor...

SPONSORLARIMIZ

Minecraft Apk indir