Windows 10 Çoklu Masaüstü Ortamları Arasında Geçiş Yapma

Windows 10 Çoklu Masaüstü Ortamları Arasında Geçiş Yapma

’da birden fazla masaüstü kullanma, aynı anda 4 masaüstü nasıl kullanılır? ile hayatımıza girecek olan en heyecan verici özelliklerden birisi yeni “Task View” butonu aracılığıyla kullanılabilen sanal Masaüstü’lerini kullanma olanağı. Bu sayede birden fazla masaüstü ortamında dilediğiniz pencereleri açabilecek ve daha esnek bir çalışma ortamı elde edebileceksiniz. Bu özelliğin Mac OS X’te Expose & Spaces aracı ve Linux dağıtımlarında sanal çalışma alanları ile uzun süredir kullanılmakta olan bir özellikti. Artık Windows 10’da da bu özelliği görebilirisniz.

Windows 10 Ekranı Nasıl Bölünür

Sanal masaüstlerini mevcut Windows işletim sisteminize eklemek için (XP’den 8.1’e dek) Dexpot adlı ücretsiz harika aracı indirebilirsiniz. Program ile farklı masaüstü ortamları oluşturabilir ve bunlar arasında Görev çubuğuna eklenen buton veya fare / klavye kısayolları aracılığıyla kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Araç ile aynı zamanda masaüstü ortamlarını ön izleme şeklinde görüntülemek de mümkün.

dexpot

Dexpot’un sürükle – bırak özelliği programları bir masaüstünden diğerine kolayca taşıyabilme imkanı sunuyor. “Windows Catalog” özelliği ile tüm masaüstü ortamları ekranda görüntülenmekte, herhangi birine tıklayarak o masaüstüne kolayca erişebiliyorsunuz. Dexpot’un güncel versiyonunda çoklu monitör kullanımı konusuna da ciddi anlamda özen gösterilmiş, aynı zamanda spesifik Masaüstü’ne programları kalıcı şekilde sabitleme seçeneği de eklenmiş.

Dexpot İndirme Linkleri
http://www.dexpot.de/?id=download

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir