Windows 10 Çoklu Masaüstü Ortamları Arasında Geçiş Yapma

Windows 10 Çoklu Masaüstü Ortamları Arasında Geçiş Yapma

’da birden fazla masaüstü kullanma, aynı anda 4 masaüstü nasıl kullanılır? ile hayatımıza girecek olan en heyecan verici özelliklerden birisi yeni “Task View” butonu aracılığıyla kullanılabilen sanal Masaüstü’lerini kullanma olanağı. Bu sayede birden fazla masaüstü ortamında dilediğiniz pencereleri açabilecek ve daha esnek bir çalışma ortamı elde edebileceksiniz. Bu özelliğin Mac OS X’te Expose & Spaces aracı ve Linux dağıtımlarında sanal çalışma alanları ile uzun süredir kullanılmakta olan bir özellikti. Artık Windows 10’da da bu özelliği görebilirisniz.

Windows 10 Ekranı Nasıl Bölünür

Sanal masaüstlerini mevcut Windows işletim sisteminize eklemek için (XP’den 8.1’e dek) Dexpot adlı ücretsiz harika aracı indirebilirsiniz. Program ile farklı masaüstü ortamları oluşturabilir ve bunlar arasında Görev çubuğuna eklenen buton veya fare / klavye kısayolları aracılığıyla kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Araç ile aynı zamanda masaüstü ortamlarını ön izleme şeklinde görüntülemek de mümkün.

dexpot

Dexpot’un sürükle – bırak özelliği programları bir masaüstünden diğerine kolayca taşıyabilme imkanı sunuyor. “Windows Catalog” özelliği ile tüm masaüstü ortamları ekranda görüntülenmekte, herhangi birine tıklayarak o masaüstüne kolayca erişebiliyorsunuz. Dexpot’un güncel versiyonunda çoklu monitör kullanımı konusuna da ciddi anlamda özen gösterilmiş, aynı zamanda spesifik Masaüstü’ne programları kalıcı şekilde sabitleme seçeneği de eklenmiş.

Dexpot İndirme Linkleri
http://www.dexpot.de/?id=download

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir