Windows 10 Gelişmiş Başlat Menüsü Düzenleme

Windows 10 Gelişmiş Başlat Menüsü Düzenleme

Gelişmiş çok kullanışlı başlat menüsü uygulaması. Kullandığınız işletim sisteminin başlat menüsünden memnun değil misiniz? O zaman buradaki tavsiyelerle daha önceki sürümlerinde alışmış olduğunuz menüye geçiş yapabilir yada çok daha gelişmiş menülerle deneyim edinebilirsiniz. 8 işletim sistemi kullanıma sunulduğunda kullanıcıların en çok şikayet ettiği konu Başlat menüsünün kaldırılmış olmasıydı. 8.1 sürümüne dahil edilen Başlat butonu ise Başlat menüsü niteliği taşımıyordu. Microsoft 8’de hata yaptığını kabul etti ve 10 işletim sistemiyle birlikte hem klasik şekilde programların menüleri, servisleri ve ayarları hem de Modern arayüzünün canlı kutucuklar içeren arayüzüne ev sahipliği yapan gelişmiş bir Başlat menüsü geliştirme kararı aldı.

Windows Başlat Menüsü

windows-10-baslat-menusuWindows 8 ve 8.1’e Başlat menüsünü geri getirmek için kullanılabilecek çeşitli programlar var, bizim favorimiz ise Classic Shell (http://www.classicshell.net). Bu esnek ve ücretsiz olan araç (aynı zamanda Windows 7 işletim sisteminde de kullanılabiliyor.) çeşitli menü formları arasından seçim yapma imkanı sunuyor; araç ile simgeler menüye sürükle bırak yöntemiyle eklenebiliyor, son kullanılan dokümanlar arayüzde beliriyor, programlar ve dosyalar için arama yapılabiliyor. Menüye çeşitli Skin’ler giydirebileceğiniz gibi özel Başlat butonu da oluşturabiliyorsunuz.

Windows 10 işletim sisteminin Başlat menüsüne daha yakın özellikler için Start Menü Reviver (http://www.reviversoft.com/tr/start-menu-reviver) programı mevcut. Program ile Başlat menüsünün klasik elementlerine ek olarak Modern arayüzü öğelerini de kullanabiliyorsunuz. Favori araçlar, web siteleri ve dosyalar için kutucuklar oluşturma, boyutlarını değiştirme, menünün stilini ve rengini özelleştirme; bilgisayarı hızlı şekilde kapama, yeniden başlatma ve kilit moduna almak için butonlar eklemek mümkün. Start Menü Reviver programı hem fare – klavye hem de dokunmatik ekranlarla kullanım için ideal bir araç. Windows 10’un Başlat menüsünü sevdiyseniz Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemli bilgisayarınıza programı yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir