Windows 10 Güncellemesi Nasıl Kapatılır

Windows 10 Güncellemesi Nasıl Kapatılır

işletim sitemi güncellemeleri otomatik olarak yapmaktadır. Daha önceki Windows işletim sitemleri güncelleme yapılıp yapılmayacağını size bırakırdı. Normalde güncelleme özelliği açık gelir fakat isterseniz kapatabiliyordunuz. ’da bu durum biraz daha farklı, zorunlu hale getirmişler. Bu zorunluluk zaman zaman can sıkıcı hale gelir. Tam bilgisayarınızı kapatacaksınız güncelleme gelir, yapılan güncelleme sisteminizi çökertir. Uyumsuz driver sorunları çıkartır. İnternetten download yaptığı için bağlantı hızınız yavaşlar ve pek çok soruna neden olabilir. Güncellemelere her zaman kötü bakmamak gerekir. Kimi zaman güvenlik açığı kapatılır, kimi zamansa performansa yönelik yamalar gelir. Ancak zorunlu hale getirilmesi herkes tarafından sevilmeyebilir.

Windows 10 güncelleştirme kapatmak için Hizmetler uygulamasını kullanacağız. Bunun için arama bölümüne hizmetler yazıyorsunuz.

Karşınıza gelen ekranda Windows 10 işletim sisteminizin arka planında çalışan servisler listelenir. Güncelleme ile alakalı olan ise adından da anlaşılacağı gibi Windows Update’tir. Listeden Windows Update’nin üzerine gelip çift tıklayınız.

Windows Update’nin özelliklerini ayarlayabileceğiniz ekran ile karşılaşacaksınız. Başlangıç türü: kısmına gelip burayı Devre Dışı seçeneği ile değiştirin. Bu sayede Windows’unuzu yeniden başlattığınızda Windows Update servisi otomatik olarak başlamayacak ve bilgisayarınız güncelleştirmeleri tekrar kontrol etmeyecektir. Bilgisayarınızın o anda güncelleştirmeleri denetlemesini istemiyorsanız Hizmet Durumu bölümündeki Durdur butonuna tıklayınız.

İşlemi onayladığınızda artık güncelleştirme ile ilgili bir uyarı almayacaksınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • kamile aktaş:nokia lumia 635 telefonumdan facebook sayfama gire...
  • Şükrü:Copra. Aslan5534@gmail.com hesabı kimin...
  • evin:merhba benim hp bilgisayarım var ve wifi ye bağlan...
  • Recep:admin çok teşekkür ederim. Youtube'da nasıl yapıld...
  • Yavuz:Facebook nasıl geri alırım, e posta ve telefonum ...
  • Bedirhan:Abi valla oldu.Teşekkürler.Bataryayı ve jarz kablo...
  • Şahin:Gizemlimabed@windowslive.com silindi geri alabilir...
  • Zeynep:Benim hesabımıda açarmısınız? lütfen :(...