Windows 10 Güncellemesi Nasıl Kapatılır

Windows 10 Güncellemesi Nasıl Kapatılır

işletim sitemi güncellemeleri otomatik olarak yapmaktadır. Daha önceki Windows işletim sitemleri güncelleme yapılıp yapılmayacağını size bırakırdı. Normalde güncelleme özelliği açık gelir fakat isterseniz kapatabiliyordunuz. ’da bu durum biraz daha farklı, zorunlu hale getirmişler. Bu zorunluluk zaman zaman can sıkıcı hale gelir. Tam bilgisayarınızı kapatacaksınız güncelleme gelir, yapılan güncelleme sisteminizi çökertir. Uyumsuz driver sorunları çıkartır. İnternetten download yaptığı için bağlantı hızınız yavaşlar ve pek çok soruna neden olabilir. Güncellemelere her zaman kötü bakmamak gerekir. Kimi zaman güvenlik açığı kapatılır, kimi zamansa performansa yönelik yamalar gelir. Ancak zorunlu hale getirilmesi herkes tarafından sevilmeyebilir.

Windows 10 güncelleştirme kapatmak için Hizmetler uygulamasını kullanacağız. Bunun için arama bölümüne hizmetler yazıyorsunuz.

Karşınıza gelen ekranda Windows 10 işletim sisteminizin arka planında çalışan servisler listelenir. Güncelleme ile alakalı olan ise adından da anlaşılacağı gibi Windows Update’tir. Listeden Windows Update’nin üzerine gelip çift tıklayınız.

Windows Update’nin özelliklerini ayarlayabileceğiniz ekran ile karşılaşacaksınız. Başlangıç türü: kısmına gelip burayı Devre Dışı seçeneği ile değiştirin. Bu sayede Windows’unuzu yeniden başlattığınızda Windows Update servisi otomatik olarak başlamayacak ve bilgisayarınız güncelleştirmeleri tekrar kontrol etmeyecektir. Bilgisayarınızın o anda güncelleştirmeleri denetlemesini istemiyorsanız Hizmet Durumu bölümündeki Durdur butonuna tıklayınız.

İşlemi onayladığınızda artık güncelleştirme ile ilgili bir uyarı almayacaksınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. metin dedi ki:

  bu oluyoda sonradan işe yaramıyo

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • sıla ateş:Ben sıla ateş benim kanalım vardı oyuncax tv sıla ...
 • Beritan Şahin:Hesabımı açmak için bana yardımcı olurmusun Allah ...
 • filiz:merhabalar. alışveriş sitesinden benim adıma alışv...
 • ramazan:s.a ben ramazan ben biriniz ismini taklit et...
 • Muharrem:Çok teşekkürler. Çok net anlatım....
 • Metin Apaydın:Facebook hesabımı yanlışla sildim hesabımı kapatt...
 • Emine:Facebook açamıyorum silinmis lütfen yardım edin...
 • Uğur Yükselen:Facebook hesabım tarafımdan yanlışlıkla kapattım e...