Windows 10 Keylogger Nasıl Kapatılır

Windows 10 Keylogger Nasıl Kapatılır

keylogger kaldırma, keylogger nasıl devre dışı bırakılır. Microsoft çıkardığı son işletim sistemi olan ’da klavyeden yazdıklarınızı, kamera, mikrofon gibi kişisel alışkanlıklarınızı veri merkezinde depoluyor. Buna verileriniz şifrlelerinizi çalışyor demek doğru olmaz, çünkü kurulum esnasında onayladığınız sözleşmenin içerisinde bu bilgiler yer alıyor ve onaylıyorsunuz. Çok uzun olması sebebiyle yaklaşık 17.000 kelimeden oluşur, genelde pek okunmaz. Microsoftta durumun farkında olsa gerek araya bunları eklemiş. Sizde farkında olmadan onaylayıp kişisel verilerinizi Microsofta teslim etmiş olursunuz.

Microsoftun yaptığı bu iş ne kadar güvenilir bilinmez fakat pek çok kişinin hoşuna gitmeyecektir. konuşma algılama, el yazısı yazma ve yazı yazma işlevleriyle yaptıklarınızı kaydeten sistemi Microsoft, size daha kişisel bir deneyim sunmak ve işlevleri kullanım bilgileri doğrultusunda geliştirmek için olduğunu söylüyor. Keyloggerlar bastığınız tuşların kaydedilmesini sağlar.

Başlat menüsünü açarak “Ayarlar” uygulamasını çalıştırın. Burada alt satırdaki “Gizlilik” simgesinin üzerine tıklayın. “Genel” bölümüne gidin ve “Gelecekte yazı ve el yazısı özelliklerini iyileştirmemize yardım etmek için Microsoft’a yazma şeklimle ilgili bilgi gönder” seçeneğini devre dışı bırakın.

windows-10-gizlilik-secenekleri
Daha sonra sol tarafta yer alan menüden “Konuşma, mürekkep oluşturma ve yazma” sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan sayfada “Beni tanımayı durdur” düğmesine tıklayıp Windows’un konuşma, el yazısı ve yazı yazma geçmişinizi toplamasına son verin.

windows-10-beni-tanimayi-durdur
Microsoft ile bağlantıyı kesmek neredeyse imkansız ancak kişisel verilerinizi göndermeyi durdurabilirsiniz. “Yapılan ayarlar sisteminizin temel özelliklerine etki etmeyecek olsa da Cortana gibi bazı ek özellikleri devre dışı bırakacaktır.” Gizliliğe önem veren biriyseniz göstermiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak birazda olsa bunu sağlayabilrsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......
  • ybk:güzel açıklanmış...
  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir