Windows 10 Tüm Bildirimleri Tek Noktada Toplama

Windows 10 Tüm Bildirimleri Tek Noktada Toplama

Sistem uyarıları programı, anlık bildirim alma uygulaması. Technical Preview sürümünde devre dışı bırakılmış olsa da yeni işletim sisteminde bir Bildirim Merkezi yer alacak. Bu Windows’taki mevcut İşlem Merkezi’nin yerine konumlandırılacak ve tüm güncellemeler ile çevrimiçi hesaplar; Skype, Dropbox, Facebook gibi servislerin bildirimleri burada toplanacak. Elbette bilgisayarınıza yüklediğiniz donanım ve yazılımlar ile ilgili bildirimler de görüntülenecek.

Growl ile Bildirimleri Birleştirme

Bildirim Merkezi aracı fikri hoşunuza gittiyse (Mac OS X işletim sisteminde bir süredir bulunduğunu hatırlatalım.) Growl for Windows (http://www.growlforwindows.com/gfw) programını yüklemeniz fena bir fikir olmayabilir. Araç çeşitli program ve servisler ile ilgili bilgileri tek noktada topluyor; sistem mesajları, düşük pil seviyesi, düşük disk kapasitesi ve ağ bağlantısı bilgileri gibi.

Program tüm bildirimleri Windows arayüzünde sağ altta yer alan Sistem Tepsisi’nde görüntülüyor, ilgili program veya servise erişmek için küçük bir tıklama yeterli oluyor. Bildirimlerinizi Android, Facebook, Firefox, Gmail, iTunes veya başka platformlara indirme imkanınız var. Growl aynı zamanda bildirimler için varsayılan bir ses atamanıza imkan sağlıyor, bildirim mesajlarınızın uzunluğunu ve bildirim balonlarının formunu Windows Balloons (http://www.growlforwindows.com/gfw/subscribers/windowsballoons) eklentisi ile özelleştirebiliyorsunuz. Program uzun süredir güncellenmese de mükemmel şekilde çalışmaktadır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Berk Acer:Güzel ama windows 10 eksik benimki win 10...
  • Mehmet:Tweetlerimin tek tek d3gil ,komple nasil retweet y...
  • Oya nefes:Fasık hesabımı yanlışla sildim geri yuklermisiniz...
  • Kadir:Konuyu belki hortlatacam ama yardımcı olabilecek v...
  • Vivian Dsena:Lütfən benim fezbook hesabım kapadlıb eski hesabım...
  • admin:Marka-model nedir? Birde ne yaparken ısınıyor. Mes...
  • adem sima:hocam ben de ısınma sorunu var...
  • alperen:verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...