Windows 10 Tüm Bildirimleri Tek Noktada Toplama

Windows 10 Tüm Bildirimleri Tek Noktada Toplama

Sistem uyarıları programı, anlık bildirim alma uygulaması. Technical Preview sürümünde devre dışı bırakılmış olsa da yeni işletim sisteminde bir Bildirim Merkezi yer alacak. Bu Windows’taki mevcut İşlem Merkezi’nin yerine konumlandırılacak ve tüm güncellemeler ile çevrimiçi hesaplar; Skype, Dropbox, Facebook gibi servislerin bildirimleri burada toplanacak. Elbette bilgisayarınıza yüklediğiniz donanım ve yazılımlar ile ilgili bildirimler de görüntülenecek.

Growl ile Bildirimleri Birleştirme

Bildirim Merkezi aracı fikri hoşunuza gittiyse (Mac OS X işletim sisteminde bir süredir bulunduğunu hatırlatalım.) Growl for Windows (http://www.growlforwindows.com/gfw) programını yüklemeniz fena bir fikir olmayabilir. Araç çeşitli program ve servisler ile ilgili bilgileri tek noktada topluyor; sistem mesajları, düşük pil seviyesi, düşük disk kapasitesi ve ağ bağlantısı bilgileri gibi.

Program tüm bildirimleri Windows arayüzünde sağ altta yer alan Sistem Tepsisi’nde görüntülüyor, ilgili program veya servise erişmek için küçük bir tıklama yeterli oluyor. Bildirimlerinizi Android, Facebook, Firefox, Gmail, iTunes veya başka platformlara indirme imkanınız var. Growl aynı zamanda bildirimler için varsayılan bir ses atamanıza imkan sağlıyor, bildirim mesajlarınızın uzunluğunu ve bildirim balonlarının formunu Windows Balloons (http://www.growlforwindows.com/gfw/subscribers/windowsballoons) eklentisi ile özelleştirebiliyorsunuz. Program uzun süredir güncellenmese de mükemmel şekilde çalışmaktadır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir