Windows 10 Uygulamaları Masaüstü Ortamında Çalıştırma

Windows 10 Uygulamaları Masaüstü Ortamında Çalıştırma

Windows mağazasındaki uygulamaları pencere içinde çalıştırabilirsiniz. Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerinde kullanıcıları rahatsız eden önemli bir detay ise Modern arabirimi uygulamalarının yalnızca tam ekran modunda çalıştırılabilmesi oldu. Microsoft Windows 10 ile birlikte bu sorunu da çözmüş görünüyor, artık “evrensel uygulamalar” olarak nitelendirilen Windows Mağazası uygulamaları yeniden boyutlandırılabiliyor, ekranda istenilen konumlara taşınabilir forma büründürülmüş durumda.

Bu özelliği mevcut Windows işletim sisteminize kazandırmak için Star dock firmasının ModernMix (http://www.stardock.com/products/modernmix) adlı programını yükleyebilirsiniz. 30 gün boyunca ücretsiz kullanılabilen aracı daha sonra kullanmaya devam edebilmek için 4.99$ karşılığında satın almanız gerekiyor. ModernMix aracı Modern arabirimi uygulamalarını masaüstü ortamında pencere modunda çalıştırmanızı sağlıyor, uygulamaları masaüstünde çalıştırdığınızda tercih ettiğiniz pencere boyutu hafızada tutuluyor ve uygulamaları tekrar çalıştırdığınızda pencereler masaüstünüzde aynı boyutta beliriyor. Uygulamaları Görev çubuğuna sabitleme ve masaüstü kısayollarını oluşturma imkanı da hazır.

Masaüstünde bir pencerede Windows 10 Modern uygulamaları çalıştırabilir.

Ekran ve görev çubuğundaki Modern uygulamaları sabitleyebilir.

Kapat butonuna tıklayarak Modern uygulamaları kapatabilirsiniz.

ModernMix klasik Windows başlık çubuğuna sahip; yani simge durumuna alma, pencereyi büyütme ve kapatma butonları sağlıyor. Yazılımın Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini daha kolay kullanılabilir hale getirdiği ortada.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.