seo dersleri

Windows 7 İki Bilgisayar Arası Geçici Bir Ağ Kurmak

Windows 7 İki Bilgisayar Arası Geçici Bir Ağ Kurmak

Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsunuz ve bilgisayardan bilgisayara kurmak istiyorsanız bir switch, hub veya router cihazları yerine Wireless ağ üzerinden kurabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarınız arasında dosya paylaşımı yapmak için kullanabileceğiniz bilgisayar ve cihazlar arasında ağ geçici olarak kurulur fakat özellikle oyun onamak amaçlı çok sık ağ kurmak zorunda iseniz geçici ağ profilinizi kaydetme imkanına sahipsiniz. Geçici ağlar sadece Wireless ağlarla kurulmaktadır. Windows 7 işletim sistemli dizüstü bilgisayarlarınız arasında  kurmak için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

“Başlat” – “Denetim Masası” – “Ağ ve İnternet” seçeneğine tıklayınız. Açılan pencereden “Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni” seçiyorsunuz. Sol bölmeden “Kablosuz ağları yönet” seçeneğini tıklıyorsunuz. Daha sonra açılan pencereden “Ekle” butonuna tıklıyorsunuz ve “Geçici ağ oluştur” seçeneğine tıklayarak sihirbaz adımlarını izleyin. Sihirbazın sonunda geçici bir ağa sahip olacaksınız.

Ağınızda bulunan diğer bilgisayarlarınızın verilerinize ulaşamaması için Parola korumalı paylaşım oluşturmalısınız bunun için ise;

“Başlat” – “Denetim Masası” – “Ağ ve İnternet” seçeneğini tıklayın ve açılan pencereden “Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni” seçiyorsunuz. Sol kısımdan “Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirin” seçeneğini tıklıyorsunuz. “Parola korumalı paylaşımı kapat” seçeneğini seçili ise, “Parola korumalı paylaşımı aç” seçeneğini işaretliyorsunuz ve ardından “Değişiklikleri kaydet” düğmesine tıklıyorsunuz.

"Windows 7 İki Bilgisayar Arası Geçici Bir Ağ Kurmak" Başlıklı Konu İçin 1 Yorum Yapıldı.

  1. coşkun dedi ki:

    counter oynamak için laptoplar arası kablosuz ağ kurarken yada ağa bağlanırken pc kitleniyor sebebi ne olabilir

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner