Windows 7 İki Bilgisayar Arası Geçici Bir Ağ Kurmak

Windows 7 İki Bilgisayar Arası Geçici Bir Ağ Kurmak

Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsunuz ve bilgisayardan bilgisayara kurmak istiyorsanız bir switch, hub veya router cihazları yerine Wireless ağ üzerinden kurabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarınız arasında dosya paylaşımı yapmak için kullanabileceğiniz bilgisayar ve cihazlar arasında ağ geçici olarak kurulur fakat özellikle oyun onamak amaçlı çok sık ağ kurmak zorunda iseniz geçici ağ profilinizi kaydetme imkanına sahipsiniz. Geçici ağlar sadece Wireless ağlarla kurulmaktadır. Windows 7 işletim sistemli dizüstü bilgisayarlarınız arasında  kurmak için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

“Başlat” – “Denetim Masası” – “Ağ ve İnternet” seçeneğine tıklayınız. Açılan pencereden “Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni” seçiyorsunuz. Sol bölmeden “Kablosuz ağları yönet” seçeneğini tıklıyorsunuz. Daha sonra açılan pencereden “Ekle” butonuna tıklıyorsunuz ve “Geçici ağ oluştur” seçeneğine tıklayarak sihirbaz adımlarını izleyin. Sihirbazın sonunda geçici bir ağa sahip olacaksınız.

Ağınızda bulunan diğer bilgisayarlarınızın verilerinize ulaşamaması için Parola korumalı paylaşım oluşturmalısınız bunun için ise;

“Başlat” – “Denetim Masası” – “Ağ ve İnternet” seçeneğini tıklayın ve açılan pencereden “Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni” seçiyorsunuz. Sol kısımdan “Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirin” seçeneğini tıklıyorsunuz. “Parola korumalı paylaşımı kapat” seçeneğini seçili ise, “Parola korumalı paylaşımı aç” seçeneğini işaretliyorsunuz ve ardından “Değişiklikleri kaydet” düğmesine tıklıyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. coşkun dedi ki:

  counter oynamak için laptoplar arası kablosuz ağ kurarken yada ağa bağlanırken pc kitleniyor sebebi ne olabilir

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
 • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
 • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
 • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
 • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
 • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
 • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
 • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir