Windows 7 ve Windows XP Birlikte Kullanmak

Windows 7 ve Windows XP Birlikte Kullanmak

7 çıkalı bir hayli zaman geçti ancak eksiklerini zaman zaman güncelleme paketleri çıkartarak tamamlamaya çalışıyor. Kullandığınız program yada programların 7’de çalışmama ihtimali var ama bir tık ile çalıştırabilir çalıştığınız programla işinizi halledebilirsiniz. Her şeye rağmen Windows den kopamıyor da olabilirsiniz bu sayede istediğiniz an geçiş yapabilirsiniz. Görüntülerde de gördüğünüz gibi aynı anda ve Windows kullanabilirsiniz.

’ nin diğer sanal makinelerden ne farkı var; Sanal makinelerin büyük çoğunlu bir işletim sisteminden diğerine geçerken bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda kalıyorsunuz. ise durum böyle değil yükleme işlemini bitirdikten sonra bir tık ile ’nizi çalıştırabilirsiniz. çalışan Windows’unuzun sanal olarak çalıştığını unutmayınız.

İlk iş olarak Sanal işletim sistemini yapacak olan “” indiriyoruz. daha sonra Windows XP Mode indirip kuruluma başlayabilirsiniz. Windows XP Mode yaklaşık 500MB 10MB RAM sorunu olanlar veya işlemcisi düşük olanlar için tavsiye edilmez..

Öncelikle bu adrese gidiyorsunuz; http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

daha sonra şuanda kullandığınız Windows 7 ve Windows XP’nizin dilini seçiyorsunuz. daha sonra otomatik olarak indirme seçenekleriniz gelecektir.

Windows XP Mode Microsoft’un ücretsiz bir hizmetidir. Yaptığınız işlem tamamen yasal olup Windows’unuzda çıkacak herhangi bir sıkıntıdan kişinin kendisi sorumludur. Sanal XP kurma işleminizde karşılaştığınız sorunları burada bizimle paylaşabilirsiniz. Size cevap verecek mutlaka birileri olacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • uğur:ben nasıl yapılacağını anlayamadım. bu sorunu hall...
  • fatma aslan:selam hesabımı dondurmuştum fakat şimdi açamıyoıru...
  • Orçun:Bahadır arkadaşımız haklı. El terminalleri okumuyo...
  • Silver:Zaten hayatimizda tonlarca sifre var b.k var gibi ...
  • Anonim:Android mi Sürümü kaç...
  • Osman:Bu bilgiyi arıyordum. 5 blogumu da diğer maile dev...
  • Gözde:Lütfen yardımcı olun gozde.2811@hotmail .com bu ad...
  • Gzde:Bana ulaşabilir misiniz? Lütfen silinen facemi tek...
  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir