Windows 7 ve Windows XP Birlikte Kullanmak

Windows 7 ve Windows XP Birlikte Kullanmak

çıkalı bir hayli zaman geçti ancak eksiklerini zaman zaman güncelleme paketleri çıkartarak tamamlamaya çalışıyor. Kullandığınız program yada programların ’de çalışmama ihtimali var ama bir tık ile çalıştırabilir çalıştığınız programla işinizi halledebilirsiniz. Her şeye rağmen den kopamıyor da olabilirsiniz bu sayede istediğiniz an geçiş yapabilirsiniz. Görüntülerde de gördüğünüz gibi aynı anda 7 ve kullanabilirsiniz.

’ nin diğer sanal makinelerden ne farkı var; Sanal makinelerin büyük çoğunlu bir işletim sisteminden diğerine geçerken bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda kalıyorsunuz. ise durum böyle değil yükleme işlemini bitirdikten sonra bir tık ile Windows XP’nizi çalıştırabilirsiniz. çalışan Windows’unuzun sanal olarak çalıştığını unutmayınız.

İlk iş olarak Sanal işletim sistemini yapacak olan “” indiriyoruz. daha sonra Windows XP Mode indirip kuruluma başlayabilirsiniz. Windows XP Mode yaklaşık 500MB 10MB RAM sorunu olanlar veya işlemcisi düşük olanlar için tavsiye edilmez..

Öncelikle bu adrese gidiyorsunuz; http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

daha sonra şuanda kullandığınız Windows 7 ve Windows XP’nizin dilini seçiyorsunuz. daha sonra otomatik olarak indirme seçenekleriniz gelecektir.

Windows XP Mode Microsoft’un ücretsiz bir hizmetidir. Yaptığınız işlem tamamen yasal olup Windows’unuzda çıkacak herhangi bir sıkıntıdan kişinin kendisi sorumludur. Sanal XP kurma işleminizde karşılaştığınız sorunları burada bizimle paylaşabilirsiniz. Size cevap verecek mutlaka birileri olacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Duahan:erişim engellendi yazıyor...
  • sanane:benim sorunum zulayi acarken o renk duzeni altta c...
  • umut:bana ulas umut1903ali@hotmail.com para sorun deil...
  • Enver:videolar çamur gibi hd nasıl keseceğiz ?...
  • Hakan:bende indirme butonu gelmiyor ne yapmalıyım bana y...