Windows 7 Windows 8’e Nasıl Yükseltilir

Windows 7 Windows 8’e Nasıl Yükseltilir

Windows 7′den Windos 8′e Yükseltme yapabilmek için Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional, veya Ultimate önyüklemeli bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. Microsoft Windows 8 kullanıcı sayısını artırmak için Window 7’li kullanıcılara yükseltme yolunu açtı. Windows Yükseltme’yi kullanarak Windows 7′nin 32 bit sürümünden Windows 7′nin 32 bit sürümüne ve Windows 7′nin 64 bit sürümünden Windows 8′nin 64 bit sürümüne yükseltebilirsiniz, ancak Windows 7′nin 32 bit sürümünden Windows 7′nin 64 bit sürümüne veya 64 bitlik sürümden 32 bitlik sürüme yükseltme yapamazsınız.

Windows 7 işletim sistemine sahip bir bilgisayarı Windows 8 işletim sistemine yükseltme yapabilmek için ilk önce http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/upgrade-offer adresini ziyaret ediyorsunuz ve yükseltme şartlarını öğreniyorsunuz. Daha sonra http://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR adresinden kayıt işleminizi yapıyorsunuz. Daha sonra Microsoft sonucu tarafınıza iletilen Kayıt Onay Numarası içeren mail ile 26 Ekim 2012′ye yakın tarihlerde alacağınız başka bir mail ile Windows 8 yükseltme paketini dijital ortamda indirme hakkına sahip oluyorsunuz. Bu mailde Windows 8 yükseltme paketini nasıl satın alabileceğiniz, karşıdan yükleme işlemi ayrıntılarına ve isteğe bağlı olarak Windows 8 DVD’sini nasıl satın alabileceğinize dair detaylar içeriyor.

Yükseltme işlemine başlamadan önce var olan Windows 7 işletim sisteminizi yedeklemeyi unutmayınız. Çıkması olası hatalara karşı indirmiş olduğunuz Windows 8 işletim sistemini bir DVD’ye kaydetmeyi unutmayınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Aysel:Çok iyi oldu. Muhteşemsiniz. Yardımınız için teşek...
  • Sdt:Fk5868120@gmail.com arkadas acilen bu adresin kim...
  • hlam:sana mı soracağız......
  • serdar:Arkadaşlar burada nano teknolojisi hakkında bir ma...
  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...