Windows 7 – Windows Vista Sistem Onarma Programı

Windows 7 – Windows Vista Sistem Onarma Programı

Windows 7 ve Windows Vista için oluşan sorunları giderebilmek için hazırlanmış olan FixWin programı tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. FixWin programı taşınabilir bir diğer adıyla portable bir programdır. FixWin programı başlıca Geri dönüşüm kutusu sorunları Windows Explorer sorunları, Internet ve Bağlantı sorunları, Windows Media, Sistem Araçları ve Misc Ek Düzeltmeler gibi tabi ki en kötülerinden biri olan kayıt defteriniz regedit programınıza erişim engellenme sorununu kolaylıkla halledebileceğiniz bir program…

FixWin Nasıl Kullanılır

Tabi ki İlk iş olarak FixWin programını bilgisayarınıza indirip yüklüyorsunuz.

System File Checker Utility uygulamasını açıyorsunuz, bu uygulama bilgisayarınızdaki eksik dosyaları tarayıp bulur ve bulduğu eksiklikleri tamamlar. Bu uygulama işletim sisteminizin durumuna göre biraz sürenizi alabilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekirse kesinlikle yeniden başlatmalısınız.

Bu işlemden sonra System Restore Point uygulamasını çalıştırıyorsunuz ve bir sistem geri yükleme noktası oluşturuyorsunuz. Doğabilecek aksaklıklarda bu noktaya dönebilirsiniz.

Bu işlemden sonra önce sol menüden sorununuzun ana başlığını seçip sağdan da sorununuzu bulup fix’e basın. İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorsunuz. Sorun olduğunda oluşturduğunuz geri dönüşüm noktasına dönebilirsiniz.