Windows 8 Başlangıç Sesini Açıp Kapatma

Windows 8 Başlangıç Sesini Açıp Kapatma

Windows 8 işletim sistemine sahipseniz ve başlangıç sesini değiştirmek istiyorsanız normal ayarlardan bunu yapmanız mümkün değil çünkü Microsoft daha önceki Windows sürümlerinde olan sistem ses ayarlarını değiştirmenize veya açıp kapatmanıza imkan veriyordu. Ancak Windows 8 işletim sisteminde bu özelik kapatılmış, bizde bu makalemizde Windows 8 işletim sistemindeki sistem seslerini nasıl değiştirebileceğinizi, açıp kapatabileceğinizi anlatacağız.

Windows 8 işletim sisteminde Windows/ system32 klasörü içerisinde bulunan imageres.dll adlı dosyayı düzenleyerek Windows 8’in sistem seslerini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu işlemi kolayca yapabilmek içinde bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirip kurabileceğiniz Startup Sound Changer adlı programı yükleyerek yapabilirsiniz. Programın boyutu sadece 318.5 KB alan kaplamaktadır.

Startup Sound Changer İndirme Linki: http://winaero.com/download.php?view.10

StartupSoundChanger.exe dosyasını rar’lı olduğu dosyadan çıkartınız. Program kurulum gerektirmediğinden direk tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Programı çalıştırdığınızda Play, Replace, Restore ve Exit butonlarını göreceksiniz. Replaca butonuna tıklıyorsunuz ve açılan pencereden yeni Windows açılış sesinizi seçiyorsunuz ve Play tuşuna basıyorsunuz. Eğer eski ayarlarınıza geri dönmek isterseniz Restore butonuna tıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Eğer açılışta herhangi bir ses çalsın istemiyorsanız boş bir ses seçerek bunu yapabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.