Windows 8 Bilgisayarın 3G İnternetini Paylaşıma Açma

Windows 8 Bilgisayarın 3G İnternetini Paylaşıma Açma

’li bilgisayarın interneti nasıl paylaşılır? Eğer bilgisayarınızda işletim sistemi yüklüyse ve ile internete giriyorsanız harici bir program kurmadan internet bağlantınızı yanınızdaki kişilerle paylaşma imkanına sahipsiniz. Günümüzde akıllı cep telefonu, Tablet PC ve dizüstü bilgisayarlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu cihazlar internet bağlantısı olmadan kullanıldığında neredeyse hiçbir anlam ifade etmemektedir. Eğer bulunduğunuz ortamda ile internete giren yüklü bir bilgisayar varsa internetini paylaşmak çok kolay…

Windows 8 3G Bağlantısını Paylaşma

İlk olarak Windows tuşuna basıyorsunuz ve cmd yazıyorsunuz. Sonuç bölümünde yer alan Komut İstemi ne sağ tıklayın açılan menüden Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın.

Tırnak işaretleri olmadan “netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Ağ adı key=parola” şeklinde komut satırına giriyorsunuz. SSID ve key için kablosuz ağ adı ve parola bilgilerini kendiniz belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra bağlantıyı aktif hale getirmek için “netsh wlan start hostednetwork” komutunu girip enter tuşuna basınız.

Bağlantıyı aktif hale getirdiğinizde Ağ ve Paylaşım Merkezi bölümünde 3G bağlantısının buraya geldiğini göreceksiniz. Şimdi sıra ağ üzerinden paylaşımı açmaya geldi. Bunun için yapmanız gerekeneler ise şu şekilde, kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini seçiyorsunuz. Açılan pencereden Paylaşım sekmesine tıklayın ve Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın seçeneğini etkinleştirip Tamam butonunu tıklamanız yeterlidir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir